Як закочувати банки

Як закочувати банки

Домашні заготовки вже давно можна назвати національним видом спорту в сфері домашнього господарства. Багато господині мають свої секретні рецепти консервації, які передаються з покоління в покоління. Але сьогодні ми будемо говорити про основи мистецтва консервування, бо саме з основ починається вчення будь-якого майстерності. Тема нашого майстер-класу: як правильно закочувати банки з заготовленими продуктами.

Етап 1: підготовка тари і кришок

Підготовка банок до закатку

Приготовлені для закачування скляні банки потрібно ретельно вимити в розчині з миючим засобом або содою, гарненько прополоснуть. Вимиті ємності підсушують на рушник або папері. Перед тим як закатати м'ясо в банки (або інший вид консервації, що вимагає стерилізації), банки потрібно буде ще й прогріти (в мікрохвильовці або духовці) або обдати гарячою парою.

Окремо (без гумових прокладок) промиваємо з милом або миючим засобом кришки, прополіскують. Тепер вставляємо прокладки і кип'ятимо хвилин 12-15 в каструльці з водою, де можна їх і залишити до самого процесу закочування, але не більше 2-х годин.

Етап 2: заповнення тари

Заповнюємо банки перед закачуванням

Тепер переходимо до укладання заготовок в підготовлену тару. Намагайтеся робити це акуратно і по можливості не використовувати металевий посуд - таким ополоником або ложкою можна випадково зробити тріщину на склі або взагалі розбити ємність.Перед тим як закатати банку з заготівлею на зиму з овочів або фруктів, стежте, щоб сироп або маринад покривав їх повністю.

Етап 3: повторна стерилізація

Стерилізуємо банки перед закачуванням

Вже наповнені заготівлею баночки ставимо в широку каструлю або таз з простелений на дні чистою ганчіркою (рушником, підставкою). Потроху заливаємо ємність з майбутньою консервацією теплою водою, щоб вона дістала до "плічок" банок. Після чого накриваємо заповнену тару простерилізованих кришечками і включаємо вогонь (час стерилізації вибирайте відповідно до обраного рецептом заготовки).

Етап 4: закачування

Як правильно закатати банки

Максимально обережно виймаємо простерилізовані банки з заготівлею (рушником або спеціальними захватами) і закаточним ключем закупорюють їх. Тут вам на допомогу може прийти докладний відео, як закочувати банки. Тепер потрібно провести невеликий тест на герметичність: добре обтирає банки і перевертаємо їх вниз шийкою на щось світле (папір, серветку, рушник). І якщо патьоків не видно - тест пройдений успішно. Якщо ж нутро банки починає підтікати або вгору піднімаються бульбашки повітря, значить кришка загорнена негерметично. У такому випадку потрібно її повторно закатати ключем до повної герметичності. Переставляємо закачування в затишне місце, вкутуємо її і нехай остигає.

Як закатати солоне сало

Як практичного прикладу закачування про запас пропонуємо вам простий спосіб, як закочувати сало в банки.

Закочуємо солоне сало

Необхідні інгредієнти:

  • вода (кип'ячена, тепла) - 0, 5 л
  • сало
  • часник
  • сіль -150-175 г
  • спеції (чорний перець -горошек, лавровий лист)

Спосіб приготування:

 1. особливих премудростей в тому, як закатати сало в банки немає: викладаємо на дно 3-літрової банки нарізаний скибочками часник, поламаний на шматочки лавровий лист і 5-6 горошин перцю.Тепер закладаємо туди ж шар промитого і нарізаного шматками сала, присипаємо його тими ж лаврушкой, часником і перцем. І так пошарово заповнюємо всю банку;
 2. у воді розчиняємо сіль і вже остиглий розчин заливаємо в банку (не до верху), туди ж висипаємо осів в розсолі сіль і тепер доливаємо розсіл до самого верху;
 3. тепер закочує банку бляшаний кришкою і зберігаємо в прохолодному місці.

Ось ви і дізналися як закочувати банки закаточной машинкою, відео цього процесу ви можете знайти в інтернеті.

Як правильно закочувати банки: відео

В цьому ролику докладно описується процес закачування банок, пояснюється, як зробити цю процедуру вдома.

Простий спосіб закочування банок в домашніх умовах