Як перемогти кола під очима?


Очі, як відомо, дзеркало душі. Ясний, світлий, прямий погляд осяває все обличчя, перетворюючи жінку на справжню красуню. Однак зіпсувати враження можуть темні кола під очима - проблема, з якою доводиться стикатися дуже багатьом.
В першу чергу, необхідно з'ясувати причину їх появи. Це може бути спадковість, хронічна втома, недосипання, нервове перенапруження, часте вживання алкоголю, куріння, порушення кровообігу, а також будь-яке захворювання. Як би там не було, боротися з колами під очима можна і потрібно.
Найефективніший спосіб - медична косметологія. М'які методи - косметичні маски, салонні процедури; більш радикальні - хірургічне втручання, яке, втім, може бути небезпечно, при цьому не дає стовідсоткової впевненості в результаті, особливо якщо мова йде про хворобу, проявом якої стали кола.
В будь-якому випадку, має сенс спочатку спробувати домашні рецепти боротьби з цією неприємністю. В першу чергу, це компреси, які допоможуть стимулювати кровообіг в області навколо очей. Наприклад, можна зробити "примочку" з картоплі - відварений в мундирі коренеплід необхідно розрізати, остудити і прикласти до очей. Інший спосіб - компрес сирний: на 10 хвилин потрібно покласти на повіки сир, загорнутий в марлю. Мабуть, кожному відомий чайний компрес - ватні тампони, змочені в міцній заварці; або огірковий - потрібно покласти на повіки кружечки свіжого овоча.
Однак не допоможе ні медицина, ні народні ради, якщо не внести корективи в власний спосіб життя. Якісний, повноцінний сон, прогулянки, відмова від частого вживання алкоголю і куріння, зміни в домашній кулінарії (більше продуктів, багатих вітаміном С) - ці заходи не тільки допоможуть вам зменшити кола під очима, а й поліпшити загальне самопочуття.