Кюфта: смачне спадщина Османської імперії


Напевно, немає жодної людини в світі, який, спробувавши справжню вірменську їжу, залишився б нею незадоволений. Особливо добре представникам цього кавказького народу вдаються страви з м'яса, при одному описі яких починають текти слинки. Про один з таких страв і піде мова.

Кюфта є традиційною стравою Вірменії (і багатьох інших близькосхідних і південноазіатських країн) і являє собою певний різновид фрикадельок. Ця страва відомо ще з часів Османської імперії, і багато народів, запозичивши, внесли в нього певні зміни. Тому, якщо ви шукайте кюфта рецепт з фото, то уточнюйте яка саме вас цікавить, адже, наприклад, вірменська готується не з баранини, як у більшості народів, а з яловичини.

Як приготувати вірменську кюфту?

Звичайно, вірмени напевно скажуть, що справжня вірменська кюфта може бути приготовлена ​​тільки вірменином, а то, що приготуєте ви, це жалюгідна подоба, яке ніхто не їстиме. Проте, якщо у вашому будинку не проживає жодного вірменина, то можете не звертати увагу на забобони і сміливо приступати до приготування страви, тим більше, що готується воно досить нескладно.

Отже, в першу чергу потрібно подбати про підготовку всього переліку необхідних продуктів. Вірменська кюфта рецепт передбачає використання наступних інгредієнтів:

  • м'якоті яловичини (а краще високоякісної телятини) - 1 кг;
  • цибулі ріпчастої - 2 шт.;
  • яєць - 1 шт. ;
  • борошна - 2 ст. л. ;
  • молока або холодної води - ¾ склянки;
  • коньяку - 50 грам;
  • масла вершкового, перцю меленого (як червоного, так і чорного), солі - до смаку.

Як стверджує кюфта вірменська рецепт, обсягу страви, приготованого з даної кількості продуктів, повинно вистачити на 16 порцій. Хоча, напевно, самі вірмени посміялися б над такими порціями і поклали б вам в тарілку в рази більше.

Етапи приготування

  1. Готуватися кюфта починає з процесу нарізки на пласти і їх подальшого ретельного відбивання для отримання в кінцевому підсумку однорідної субстанції, позбавленої яких би то ні було прожилок. Традиційна кюфта вірменська передбачає підготовку на кам'яному столі з використанням дерев'яного молотка.
  2. Після того, як м'ясо доведено до фаршеобразних стану, слід змішати молоко з борошном, яйцем, сіллю і приправами, ретельно при цьому збиваючи масу. Потім дана суміш разом з попередньо нарізаним на дрібні частинки цибулею відправляється в підготовлений фарш і якісно вимішує. Далі, як підказує кюфта вірменська рецепт, відео, потрібно скачати з отриманого фаршу кульки. Для облагороджування смаку і додання страві особливого невловимого присмаку можна в цей обсяг додати трошки справжнього вірменського коньяку. Що стосується перцю і солі, то з їх кількістю важливо не переборщити, оскільки кюфта, на відміну від багатьох вірменських страв, відрізняється ніжністю і тонкістю смаку.
  3. Сформовані кульки слід опустити в холодну підсолену воду і, дочекавшись початку кипіння, проварити ще вірменське блюдо кюфта протягом 35 хвилин.

Після приготування кюфта по-вірменськи, рецепт якої був наведений вище, радить полити кульки маслом і посипати зеленню.Що стосується гарніру, то тут можна використовувати те, що вам більше до душі: починаючи від картоплі або локшини і закінчуючи пловом.

Кюфта по-вірменськи фактично є дієтичним блюдом на увазі того, що м'ясо відварюється, а не смажиться, крім того, тут мінімум спецій, тому дана їжа легко засвоюється організмом. Хоча, при бажанні, рецепт можна дещо змінити, вдавшись до обсмажування м'яса в маслі, а не відварюванню. Безсумнівно, так буде смачніше, але не корисніше.