Маленькі хитрощі приготування риби


Риба - один з найкорисніших продуктів будь-якої кухні. Вона містить в собі незамінний білок, який засвоюється набагато краще, ніж м'ясний. У рибі вкрай мало жиру, зате величезна кількість вітамінів і мікроелементів. Риба - дієтичний продукт, здатний наситити при цьому організм усім необхідним. Вживати цей продукт потрібно мінімум раз в тиждень, але величезна різноманітність рецептів рибних страв дозволяє робити це набагато частіше. Однак багато господинь не дуже-то люблять готувати такі ласощі, адже приготування їжі з риби, особливо річковий, асоціюється у них зі стійким запахом, який складно вивести. До того ж багато видів риби мають велику кількість кісток, що ускладнює процес їх оброблення. Але за допомогою деяких маленьких хитрощів Ви зможете назавжди забути про такі невеликих неприємності, і регулярно будете харчуватися настільки корисним і смачним продуктом.
Отже, якщо хочете постійно отримувати вибуховий кількість корисних речовин з риби, при цьому не лякаючись самого процесу приготування, дотримуйтесь таких порад:
- риба повинна бути свіжою; для визначення її свіжості покладіть її в миску з холодною водою - свіжий продукт потоне. Крім того, м'якоть риби повинна бути пружною - натисніть на неї, ямка повинна зникнути відразу. Зверніть увагу на запах і зовнішній вигляд продукту - вони не повинні викликати підозр;
- при чищенні риба часто вислизає з рук, тому потріть її невеликою кількістю оцту і періодично умочуйте пальці в сіль;
- для додання ніжного смаку смаженої риби перед приготуванням намажте її сметаною або потримайте в молоці;
- щоб риба не розсипалася при смаженні, соліть її за 15 хвилин до приготування, сіль повинна вбратися;
- смажити рибу потрібно в невеликій кількості жиру, найкраще використовувати суміш рослинного і вершкового масла; , не кладіть шматочки щільно один до одного, інакше не вийти апетитною скоринки з усіх боків;
- оселедець придбає цікавий смак, якщо її на кілька годин замочити в чаї або молоці;
- запорукою ароматного рибного бульйону є наявність в ньому кількох видів риби;
- уникнути неприємного запаху при варінні риби дозволяє огірковий розсіл - додайте невелику його кількість в каструлю.При смаженні з запахом впорається скибочку картоплі. Якщо ж необхідно позбутися від запаху риби на посуді, протріть її оцтом або шматочком лимона.
Пам'ятайте: риба - безцінний продукт, який повинен з'являтися на столі регулярно. Вона - незамінне джерело білка, фосфору, йоду, вітаміну А та інших важливих речовин. Тому не відмовляйте собі в такому корисному продукті і не бійтеся його готувати, адже досить скористатися деякими порадами, і все у Вас вийде!