Мус - ніжність по-французьки


Мус - одне з найпопулярніших страв французької кухні, солодкий десерт, ніжна повітряна піна на основі ягід, шоколаду або інших інгредієнтів. Не випадково слово так і перекладається з французької мови - "піна".
Класичний мус має три основні складові. По-перше, це ароматична основа (шоколад, какао, сік, свіжа або заморожена чорниця та інші ягоди і т. Д.). По-друге - це цукор, замінити який може мед або патока. Нарешті, третя складова мусу - так званий фіксатор, що відповідає за ту саму стійку і неспадающій піну, як правило, це яєчні білки і желатин.
Втім, справжні муси, в тому вигляді, в якому вони були придумані в 17 столітті, виключають застосування будь-якого штучного закріплення піни, в тому числі желатину. Вважається, що він робить муси дуже схожими на желе, а значить, зникає неповторна легкість і легкість цього десерту. Класика - це виключно яєчна білкова піна, яка фіксується за допомогою заморожування.
Так, наприклад, французький шоколадний мус готується зовсім без желатину. Для його приготування 4 жовтки збиваються разом з цукровою пудрою (100 грам) і алкогольної складової (наприклад, коником, ромом або горілкою - 150 мл) в тугу піну - виключно віночком, без будь-якого застосування сучасних механізмів, а потім витримуються на холоді.
Одночасно в гарячій воді розчиняється ложка кави, туди ж кришиться шоколад (175 грам), і ця маса нагрівається на водяній бані, поки повністю не розтопиться.Нарешті, готується і третя суміш для мусу - розтирається 150 грам масла разом з приготовленою раніше шоколадною пастою. Ця суміш додається до збитим жовтків, і вийшло диво обов'язково тримається в відрі зі снігом. Окремо збиваються білки, потім вони акуратно додаються до основної маси, при цьому необхідно продовжувати збивати. Нарешті, готовий мус приблизно на 6 годин забирається в холодильник - щоб потім прикрасити будь-який, навіть самий святковий, стіл.
Однак зовсім необов'язково готувати мус з такими складнощами. Сучасні господині знають безліч швидких рецептів смачних десертів. Наприклад, дуже хороший мус апельсиновий. Для його приготування 2 столові ложки желатину заливаються холодною водою (коли набубнявіє - необхідно розпустити його на водяній бані), вариться цукровий сироп (частина води і три частини цукру), в який додається апельсинова цедра. Змішується сироп з желатином - цю масу потрібно прокип'ятити, додається сік апельсинів і вся маса остуджують.
Після цього необхідно мус процідити, дуже добре збити - і розлити по креманках. За таким же принципом можна приготувати будь-який фруктовий або ягідний мус - і подати його в якості приголомшливого, чарівного, ніжного десерту.