Нові "герої" продовольчого ринку


Ймовірно, багато хто пам'ятає той час, коли в магазинах взагалі не було напівфабрикатів. Раніше в них не було необхідності, наше життя не розвивалася такими стрімкими темпами, як тепер. У сучасної людини дуже мало вільного часу, а на якісне приготування їжі його і зовсім не залишається, тому напівфабрикати сьогодні стали дуже актуальні.
Напівфабрикати представлені на прилавках магазина досить широким асортиментом: овочі, фрукти, м'ясо, гриби, тісто, і багато іншого.
Зовнішній вигляд
Якщо продукт деформований, то, швидше за все, заморожений він вже не перший раз, подібне неприпустимо. Наприклад, заморожені овочі і різні овочеві суміші повинні розсипатися, в них не повинно бути "брил" або "грудок". Якщо пельмені або вареники злиплися, то це вже не перша заморозка, яку їм довелося "пережити". Не варто купувати потріскані вареники і пельмені.
Ціна і виробник
Про те, наскільки якісним є напівфабрикат, побічно свідчить його ціна. Кілограм хороших м'ясних котлет не може коштувати дешевше кілограма м'яса! Якщо ціна все-таки нижче, то перед вами котлети, що складаються з суміші сої, жилок, шкіри і хрящів і кісткового борошна.
Технологія заморозки
Існує два види заморозки напівфабрикатів: шоковий і традиційне. Традиційний спосіб заморозки на увазі три етапи, в процесі яких відбувається обробка напівфабрикату.Шокова заморозка відбувається дуже швидко, її проводять при температурі -35 градусів. У напівфабрикаті, який був заморожений шоковим способом, зберігається максимальна кількість корисних речовин, і смакові якості такого напівфабрикату вище, ніж у замороженого традиційним способом.
Добавки
Практично всі напівфабрикати, навіть найякісніші містять в своєму складі велику кількість солі і спецій, а також всіляких синтетичних добавок. Надмірна кількість солі створює додаткове навантаження ниркам і негативно відбивається на слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту. Багато виробників використовують "модифікований крохмаль", який не перетравлюється в шлунку повністю, через що трапляються функціональні розлади організму. Постійна заміна рослинних білків штучними є причиною нестачі амінокислот в організмі. Купуючи напівфабрикати, обов'язково читайте етикетку - вибирати потрібно ту продукцію, в якій найменше добавок.