Горіховий соус


Делікатесний горіховий соус підходить до багатьох страв. Чудово поєднується з м'ясом і птицею. Це дуже смачний соус, головне підійти до його приготування з творчістю. Я не можу вам дати 100% вірну разграмовку, в процесі необхідно пробувати. У підсумку ви будите в захваті від цього соусу!
Інгредієнти:

  • кунжут - 20 г
  • оливкова олія - ​​110 г
  • рисовий оцет - 30 г
  • цукор - 30 г
  • соєвий соус - 20 г
  • жовток - 1 шт

Приготування:
Кунжут необхідно купувати не обсмажений і обсмажувати його самостійно. Обсмажуєте на сухій сковороді, на сильному вогні, безперервно помішуючи його. Тут дуже важливий момент, необхідно, що б він трохи взяв Коллер, і знімати його.


Такий Коллер вийшов у мене і це занадто багато, соус злегка гірчить.


Далі необхідно розтерти кунжут в ступці. Або ж перемолоти його в блендері. Однак стільки малий обсяг ваш блендер може не перемолоти.


В блендер можна відразу додати 10 г оливкової олії. Якщо ви подрібнювали кунжут в ступці, то 10 г масла додаєте після роздрібнення. Кунжут можна поки відставити.


Тепер беремо жовток, і збиваємо його поступово додаючи, що залишився (100 г) оливкова олія. Після того як перший раз додасте масло, необхідно добре збити до стану емульсії, потім після кожного підливання, знову до такого стану збиваєте. У мене з першого разу не вийшло, т. К. Додав відразу занадто багато масла.
До речі масло можна використовувати звичайне рослинне, це суттєво здешевить собівартість соусу.




Ось що у вас приблизно маємо отримати:


Повертаємося до нашого кунжуту. Додаємо в нього 20 г соєвого соусу. Перемішуємо. Рисовий оцет змішуємо з цукром до повного розчинення. Додаємо в кунжут. Все знову добре перемішуємо.


Після чого з'єднуємо кунжут з отриманою масою. І добре перемішуємо. Пробуйте на смак, можливо комусь буде не вистачати кислинки, кому-то солі. Підсолюйте соєвим соусом.





Горіховий соус готовий! Повірте, це дуже смачний соус! Неодмінно варто спробувати!