Паелья: гордість Іспанії


Чи можна спробувати справжню паелью, купивши, наприклад, заморожений напівфабрикат в супермаркеті? Відповідь однозначна - ні. Більш того, навіть якщо приготувати її вдома в повній відповідності з класичним рецептом, стверджувати, що це буде справжня паелья, не можна. Бувалі мандрівники, для яких тури в Іспанію - справа звична, знають, що в різних містах рецепти цього знаменитого блюда будуть відрізнятися один від одного.
Так, відомо більше трьох сотень рецептів паельї. Найпоширенішим і класичним вважається валенсийский (невипадково жителі Валенсії називають це блюдо своєрідним символом свого регіону), який передбачає додавання до рису равликів, зелених овочів, бобів, курки і м'яса кролика. Не менш популярний різновид - паелья з морепродуктами , які замінюють м'ясо, це блюдо отримало поширення в прибережних регіонах середземноморського узбережжя. Одна з найбільш екзотичних варіацій - чорна паелья , для приготування якої використовується м'ясо каракатиці. Незмінними залишаються тільки три інгредієнти: круглий рис, оливкова олія і шафран.
На думку істориків кулінарії, паелья готується в Іспанії з XVIII століття, коли Піренейський півострів опинився під владою арабів, які і почали вирощувати тут рис. Як відомо, він має здатність прекрасно вбирати різні смаки і запахи, тому селяни додавали в нього все, що було під рукою, - квасоля, курку, морепродукти, овочі, рибу і так далі.
Спочатку це блюдо готувалося в звичайних казанках, але поступово з'явилася і спеціальний посуд для нього - так звана паельера , сковорода з товстими стінками, зазвичай великого розміру. Головне її завдання - не давати рису розваритися. Сьогодні купити паельеру можна і в Росії, при цьому вибирати її слід в залежності від кількості людей, яких передбачається нагодувати паельєю: висота рису в сковороді не повинна бути більше двох сантиметрів.
Крім того, традиційний рецепт передбачає приготування не тільки на відкритому вогні, а й на певному виді палива - шишках і соснових дровах, дим яких передає паельї дивовижний аромат. Прийнято також є блюдо дерев'яними ложками прямо зі сковороди, в якій вона була приготовлена.