Перець - корисні властивості

Червоний, зелений, жовтий, чорний, білий і рожевий - все це різнобарв'я фарб призначене для характеристики звичайного перцю, кожен з яких відрізняється один від одного не тільки забарвленням і смаковими якостями, але і складом, що містяться в них корисних речовин.


Перець чилі - корисні властивості


Справжнім злюкою-доктором можна назвати червоний пекучий перець. Корисні властивості цієї рослини були чудово відомі ще жерцям індіанців інків і майя, який стверджував, що гострий смак рослини здатний просвітлювати розум, народжувати добрі думки і взагалі робити людину здоровою і мудрим. Це ж підтверджують вчені інший древній, але бідної країни Індії. На їхню думку, індійці могли повністю вимерти, якби їх сили не зміцнював маленький червоний пекучий стручок, що вживається ними в їжу у величезних кількостях.
Загальновідомо, що червоний пекучий перець відмінно допомагає при ангінах, простудах, захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Він активізує кровообіг, зміцнює імунітет, лікує нежить, полегшує стан страждають на бронхіальну астму, має яскраво вираженими протигрибковими і антибактеріальними властивостями.
У всіх аптеках продаються прекрасні разогревающие кошти - перцевий пластир і перцева мазь. Ці препарати є знеболюючими при ревматизмі, запаленні суглобів, м'язовому перенапруженні, допомагають при оперізуючий лишай, шкірній сверблячці, псоріазі та інших шкірних хворобах.
Міститься в пекучому перці речовина капсаїцин лікує мігрені, знижує тиск, розріджує кров, перешкоджаючи утворенню тромбів, зміцнює і очищає судини, сприяє зниженню рівня холестерину в крові.
Вживання в їжу гострого перцю рекомендується особам зі зниженою кислотністю шлунка. Він стимулює роботу товстого кишечника, зменшує метеоризм, служить проносним.


Дослідження останніх років показали, що в число корисних властивостей червоного пекучого перцю входить здатність пригнічувати хімічні канцерогени, створюючи свого роду захист проти онкологічних захворювань.
Гострий червоний перець здатний відновлювати пошкоджені тканини печінки і підшлункової залози.
Пекучий перець нормалізує роботу нервової системи, містить так звані "гормони щастя", допомагає при депресії та епілепсії, попереджає розвиток атеросклерозу.
Капсаицин прискорює обмін речовин, допомагає спалювати жиру, збільшує вироблення жовчі, сприяє виведенню токсинів і зниження ваги.

Перець болгарський - корисні властивості


Важко сказати, чому рослина з плодами червоного, зеленого і жовтого кольору, вивезене колись з Південної Америки, отримало назву болгарського перцю. До країні Болгарії солодкий перець має таке ж відношення, як, наприклад, до Росії або до Грузії. Важливо інше - корисні властивості перцю болгарського солодкого не менше численні і дивні, ніж у його "агресивного побратима" перцю пекучого.
Солодкий перець є справжнім чемпіоном серед овочів за вмістом вітаміну С. Його в різнокольорових перчин більше, ніж у лимоні, апельсині та чорній смородині. Що ж стосується калорійності, то болгарський перець можна назвати справжньою мрією фотомоделей.На 100 грамів продукту всього 28 калорій. Що називається, їж - не хочу!


Втім, і інші корисні властивості солодкого перцю порадують і тих, що худнуть дам, і всіх тих, хто звик віддавати перевагу здоровій їжі. Солодкий перець зміцнює імунітет, знижує рівень "поганого" холестерину в крові, робить еластичними кровоносні судини, покращує роботу підшлункової залози, збуджує апетит, допомагає при гіпертонії. У терапії захворювань нервової системи болгарський перець застосовують як антидепресант і засоби боротьби з неврозами і безсонням.
Потрібно сказати, що перці різного кольору відрізняються і за своїми лікарським властивостям. Так корисні властивості червоного болгарського перцю характеризуються високим вмістом вітаміну А, благотворно впливає на зір і відповідає за ріст людини. У жовтому перці багато калію. Його рекомендують включати в дієту людей похилого віку зі слабким серцем. Він покращує стан нирок. Перець зелений покращує роботу шлунка, знижує кровоточивість ясен, корисний при недокрів'ї, є легким проносним. Його рекомендують як загальнозміцнюючий засіб.