Засолка помідорів в бочці


Засолка помідорів в бочці: рецепти на зиму

Дерев'яні бочки почали використовувати для засолювання помідорів ще набагато раніше, ніж з'явилося таке поняття, як "консервація". Більш того, бочки добре впливають не тільки на безпеку товару, а й на його смак, якість засолювання. Як правило, для подібної консервації бочки виготовляються з дуба або кедра, які мають антибактеріальні властивості, що допомагає убезпечити продукт від цвілі або будь-яких інших вірусів. Засолка бочкових помідорів - це досить тривалий процес, хоча основна маса часу йде саме на підготовку самої бочки. Як правило, використовуються бочки від 10 до 50 літрів, що дозволяє одноразово засолити велика кількість овочів на зиму, а от самі способи засолювання помідорів можуть бути різними.

Отже, щоб бочкова засолювання помідорів вдалася на славу, потрібно підготувати саму ємність. Для цього потрібно залити бочку водою і дати трохи настоятися. За цей час навіть рассохшаяся бочка зможе разбухнуть від води і самозакупоріться з усіх боків. Потім потрібно добре вимити бочку, для чого використовується гаряча вода і звичайна харчова сіль (натираєте-змиваєте). Помиту бочку необхідно ще ошпарити окропом - це як сучасна стерилізація, необхідна для позбавлення від різних мікробів і мікроорганізмів, а також неприємного запаху, якщо такий є.Колись давно бочки не тільки обшпарюємо окропом, а й клали в середину розпечений камінь (прямо на воду), а потім закривали. Так бочка пропарюють зсередини.

На один кг помідорів, що будуть закладатися в бочку, потрібно підготувати такі інгредієнти:

  • 25-30 г петрушки і кропу;
  • 15 г листя хрону;
  • 5 г м'яти;
  • 3 г стручкового гіркого перцю;
  • до 15 г часнику;
  • 4 листочка вишні;
  • 3 листочка смородини;
  • 3 листочка винограду.

Для засолювання помідорів не рекомендується брати бочки об'ємом понад 40-50 літрів, так як помідори можуть деформуватися і лопатися під власною вагою в бочках. Всі відібрані для засолювання помідори слід ретельно промити і позбавити їх від плодоніжок. Потім на дно бочки потрібно викласти лише третина всього розрахованого об'єму зелені і на нього викласти помідори. Овочі повинні укладатися щільно, а то наші люди можуть вийти пересоленими. Поверх зелені помідори викладаються до половини бочки, а потім повинен слідувати ще один рівень зелені (одна третина).

Останній рівень помідор повинен доходити до верху, але так, щоб туди помістилася ще зелень і кришка. Залишки спецій і зелені повинні повністю закривати овочі. Тепер поверх всього заливається соляний розчин: на кожні 10 літрів води для червоних помідорів розлучається 800-1000г солі. Бочка з розсолом тепер може закриватися і виноситися в льох, а вже через 15-20 діб бочкові помідори будуть готові.

Бочкова засолювання помідорів, як заготовити на зиму