Піца Маргарита: легенди про легенду


Чи хтось знає про піцу більше, ніж члени Асоціації справжньої неаполітанської піци (Associazione Verace Pizza Napoletana). І навряд чи знайдуться підстави не довіряти думку і смаку керівника цієї організації Антоніо Паче, який заявив: "Запитайте мене, що великого я хотів би зробити в своєму житті, і я відповім - придумати" Маргариту ".
Італійці люблять говорити, що смачну піцу завжди супроводжує цікава історія. Це блюдо за сто з гаком років існування не тільки підкорило світ, але й набули безліч версій свого походження.
Найпоширеніша з них говорить, спочатку коржик на тонкому тесті з нехитрої начинкою була типовою їжею жител й бідних кварталів Неаполя. Втім, такою вона залишалася рівно до тих пір, поки в 1889 році покуштувати блюдо не захотіла дружина короля Умберто I Маргарита.
Щоб виконати побажання королеви, на палацову кухню терміново був викликаний власник однієї з піцерій Неаполя по імені Рафаело Еспозіто , який приготував дві піци за традиційними для його закладу рецептами, а одну - абсолютно нову, спеціально для королеви.
Причому, бажаючи догодити Маргариті, пиццайоло підійшов до справи з вигадкою, зумівши відтворити кольори національного прапора І алії : червоний (томатний соус на оливковій олії), білий (моцарелла) і зелений (базилік). Тож не дивно, що саме ця піца сподобалася королеві більше за інших, після чого Еспозіто і назвав своє блюдо "Маргарита". Однак через сто років, в 1974 році, з'явилася інша версія походження піци "Маргарита". На думку історика Массімо Альбертіні, традиційна легенда - не більше ніж вигадка, і це думка підтверджена дослідженням журналіста і кулінара Коррадо Ерічеллі.


Йому вдалося встановити точну дату першої появи на світло "триколірної" піци - 6 червня 1889 року. Шедевр "народився" в Неаполі, на королівській кухні, проте автором страви був пиццайоло
Пеппіно Бранди , про що свідчить грамота, яка до сих пір зберігається в однойменній сімейної піцерії. Не виключено, що через кілька років буде оприлюднена і третя версія походження піци "Маргарита". Втім, вона не змінить ставлення гурманів до цієї страви, яка сама по собі стало справжньою легендою.