Плов c айвою (ББХІЛІ палів)

Варіант, що дійшов до нас з глибини століть, повсюдно широко готується і понині. Має сезонний характер, в залежності від наявності вихідної сировини його готують з вересня до лютого.
В народній медицині печена, варена і тушкована айва іздревлепріменяется як лекарственноесредство відбагатьох захворювань, таких як кашель, шорсткість дихальних шляхів, серцебиття, мимовільна блювота, нездужання, пронос, жовтяниця, кровохаркання, слабкість шлунка і т. Д. Хімічний склад добре вивчений . Крім вітамінів, мікроелементів, мінеральних солей, цукру та інших корисних речовин, айва містить пектинові і дубильні речовини, що повідомляють свій аромат що готується страв.
Плов з айвою готують за технологією, зазначеної в рецептах №№ 1, 2, 3, 4. Вибравши будь-який із зазначених рецептів, м'ясо взяти в кілька меншій кількості, ніж за рецептом, нарізати скибочками, цибулю - кільцями, морква - соломкою , кислу айву очистити від гармата, розрізати навпіл, видалити насіння і пошкоджені місця, залишити половинками або розрізати на часточки, обсмажити разом з м'ясом і морквою, потім налити води і тушкувати до напівготовності, заправити сіллю і спеціями.
У всьому іншому поступати, як зазначено в обраному рецепті.
За готовності плову обережно вийняти айву, плов перемішати і укласти на блюдо, айву нарізати на доль ки і дрібні шматочки, покласти зверху і подати на стіл.Вживати без салату.
На 200 г рису 75 г м'яса, 75 г айви, 150 г моркви, 55 г сала, 100 г цибулі, сіль і спеції - за смаком.