Картопля - чудовий харчовий продукт


Незважаючи на постійне вживання картоплі, в їжу, він, ніколи, що не приїдається. В одному бульбі картоплі є, близько 20% крохмалю. Є, жир, протеїн, мінеральні солі (калій, фосфор), клітковина, органічні кислоти (яблучна, лимонна, щавлева). У картоплі містяться вітаміни С (аскорбінова кислота), В1, В2, В6, РР, фолієва кислота, провітамін А - каротин.
Особливо цінно наявність в ньому вітаміну С. Так в 200г картоплі, який зварений, як кажуть "в мундирі", міститься одноденна норма, необхідної людині, аскорбінової кислоти.
Картопляні страви не треба готувати про запас, оскільки, при довгому зберіганні вони втрачають свої цінні харчові якості.
Очищену картоплю потрібно відразу залити холодною водою, оскільки від дотику їх поверхні з повітрям вони темніють. Але довго тримати картопля в воді не потрібно, оскільки він втрачає частину крохмалю, вітаміну С, при цьому м'якоть його стає грубіше, погіршується смак, дуже погано розварюється.
Щоб з молодої картоплі легше знімалася шкірка, треба залити його перед чищенням холодною водою. Пюре робити з такої картоплі не варто. Його краще відваріть цілком і подайте зі сметаною чи олією
Для чищення картоплі краще застосовувати ніж, матеріал виготовлення якого - нержавіюча сталь. Залізом руйнує в картоплі вітамін С.
Найбільшими перепонами вітамінів і різних мінеральних речовин розміщено в верхніх шарах бульби, тому самий раціональніше готувати картоплю - "в мундирі".
Картопля варіть на не сильно вогні, тоді процес його розварювання буде проходити рівномірно. Якщо вогонь буде сильним, бульби зверху розваряться, а всередині будуть сирими.
Якщо картопля після очищення варити з самого початку в холодній воді, втрати вітаміну С складуть 35%, а ось якщо опустіть відразу в окріп - лише 7%.
Якщо потрібно зварити картоплю швидше, треба покласти в воду одну ложку маргарину.
Варіть картоплю з невеликою кількістю часточок часнику, і він буде набагато смачніше.
Картопляне пюре розбавляйте киплячим молоком, вливаючи його постійно. Не можна в пюре вливати холодне молоко, поживна суміш придбає сірий колір.