М'ясо птиці


Дехто може сказати: "Наскільки легше приготувати м'ясо птиці в наші дні, ніж це було раніше!". Дійсно: кури, індики, качки, інші представники домашніх пернатих продаються практично завжди в ощіпанним і випотрошених вигляді. Дуже часто тушки продаються в обробити вигляді, і господиня може придбати ті частини птиці, які вона забажає. Зайшов до супермаркету, взяв напівфабрикат, і, прийшовши додому через годину, від сили півтора, маєш апетитний вечерю! Але, все-таки, зізнайтеся, що іноді вас починає охоплювати туга по бабусиній курочку, яку вона готувала в духовці звичайної російської печі!
Так, бабуся знала багато рецептів, секретів і хитрощів по перетворенню звичайної курочки, індички або гусака в те, що без жодного перебільшення змушувало вас заплющити очі від жадання і облизати все пальчики, які торкалися до того, що ви тільки що з'їли. Минав час, і в метушні великого міста ви забували те, чому намагалася навчити вас бабуся. Захотівши покуштувати курочки, ви купували її в гриль-барі або готували наспіх самі, але тієї самої солодкої і небесно ароматної птиці у вас вже не виходило.
У чому ж таїлося чарівництво бабусиних рецептів? Чари, звичайно, було, тому що, як не крути, все бабусі чарівниці! Але був і здоровий глузд, коли рецепти і досвід приготування їжі передавалися і дбайливо зберігалися з покоління в покоління.
Головним бабусиним секретом є те, що м'ясо птиці має бути, як можна більш свіжим.Не менш важливо при приготуванні курки або індички ефективно використовувати їх власний сік. Обсмажувати найкраще молоду птицю з м'яким і ніжним м'ясом. Ні в якому разі не рекомендується перевертати шматки м'яса за допомогою вилки або навіть ложки (інакше вибіжить сік): найкраще підійде невелика дерев'яна лопаточка. М'ясо старої або не зовсім свіжої птиці найкраще відварити: в першому випадку воно стає м'якше, а в другому в процесі варіння гинуть шкідливі мікроорганізми, яких важко перемогти при смаженні.
Все бабусині рецепти перерахувати неможливо, а дещо вона, як справжня чарівниця робила на рівні інтуїції. Наприклад, хто як не ваша бабуся, перша здогадалася поміщати жорстку курку посеред процесу варіння в крижану воду на кілька хвилин, щоб м'ясо ставало набагато м'якше?
Так що, дорогі господині, об'єднуйте ваші зусилля, напружуйте вашу пам'ять і згадуйте рецепти ваших предків!