Приготування в фользі


Фольга дуже корисна і зручна річ, необхідна на кухні.
Їжа, приготована у фользі, відрізняється ніжним смаком, - в ній зберігаються всі корисні речовини і вітаміни, які губляться при іншому способі теплової обробки.
Фольгу можна використовувати для смаження, гасіння, підігріву їжі. Для цього підходять будь-які продукти: м'ясо, ковбаса, птиця, шинка, картопля, овочі.
Можна смажити без додавання жиру або додавати в блюдо мінімальна кількість. Тому страви виходять низькокалорійні. За допомогою фольги в одній посудині можна приготувати різні страви, наприклад можна в сковороду помістити в фольгу окремо овочі або картопля, рибу, м'ясо, або сосиски. Всі продукти смажаться і гасяться одночасно, тому вони виходять більш соковитими і смачними.
Наприклад, для приготування м'яса можна використовувати наступний рецепт. Шматочки м'яса, розділені на порції, трохи відбивають, солять, додають будь-які прянощі за смаком і бажанням. Загортають в аркуш фольги так, щоб при готуванні не втрачалася волога, менше виходила пара. Упаковане м'ясо обсмажують з двох сторін на сковороді протягом 20 хвилин, в духовці час трохи збільшується до 30-40 хв.
Правда курочка, приготована таким способом, не матиме вид засмаженої, але можна відрити її, звільнити від фольги і обсмажити до рум'яної скоринки.
Фольгу можна використовувати не одноразово, особливо, для того щоб підігріти продукти.Наприклад, для підігріву каші змащують фольгу вершковим маслом, кладуть порцію каші, загортають і підігрівають близько 5 хвилин. За допомогою фольги можна зробити зачерствілий хліб - свіжим, для цього потрібно трохи скропити шматочок хліба водою і загорнутим підігрівають 5-6 хвилин.
Особливо перевіряється зручність фольги на практиці під час заміських походів, на рибалці, на полюванні, в туристичних походах. У ній можна приготувати їжу, додаючи жир і прянощі, прямо на багатті або газовому пальнику. Якщо готувати їжу порційно, то фольга замінить піднос або тарілку.
Якщо загорнути у фольгу сир, вершкове масло, ковбасу, то продукти зберігають свій смак і аромат, тому що до них немає доступу повітря. Фольгу можна використовувати замість пробок і кришок для закупорювання пляшок і банок. З неї можна зробити формочки для приготування бісквітів та кексів. Яйця, загорнуті у фольгу, при варінні не тріскаються. Рідковживані срібні предмети не окислюються, якщо загорнути їх в цей папір.