Приготування ягід і фруктів.


В приготуванні ягід і фруктів немає нічого складного, але все таки деякі маленькі хитрощі необхідно мати на увазі. Навіть при варінні самого звичайного компоту слід знати що ягоди додаються в воду тільки після того як зваряться фрукти. А щоб фрукти в компоті сильно не розварювалися, рекомендується додати в нього скоринку лимона, це не тільки збереже фрукти в цілому вигляді, але і додасть компоту додатковий приємний смак і запах. Мити сухофрукти потрібно тільки в холодній воді. Щоб зварити компот з заморожених ягід і фруктів необхідно попередньо опустити їх без розморожування в киплячий сироп, щоб при подальшій варінні вони не зварилися.
Для приготування фруктового салату груші, яблука та інші фрукти очищають від шкірки і нарізають скибочками, а щоб скибочки не темніли їх треба протягом 10 хвилин потримати в холодній воді, в яку додана лимонна кислота або ж просто окропити невеликою кількістю лимонного соку.
Щоб посилити аромат лимона його необхідно перед нарізкою обдати окропом. Для збільшення виходу лимонного соку лимон попередньо рекомендується хвилин п'ять потримати в гарячій воді, а потім обкатати на столі з легким натисканням. Для збереження розпочатого лимона його кладуть зрізом на блюдце, дно якого змочують невеликою кількістю оцту або ж повністю загортають в змочену оцтом серветку. Якщо лимон все-таки засох, то освіжити його можна опустивши на 5-6 секунд в киплячу воду, а після цього звернув в кухонний рушник дати йому повністю охолонути.Цей метод можна застосовувати до всіх цитрусовим фруктам.
Малину, зібрану на власній ділянці, перед варінням варення мити не рекомендується, а придбану на ринку потрібно лише злегка обполоснути холодною водою. Полуницю також миють тільки в разі потреби і тільки після цього обривають чашечки. Таким ягодам як полуниця, малина або суниця тривале варіння протипоказана, тому варити варення з них бажано в 3-4 прийоми. Варення кожен раз потрібно доводити до кипіння, кілька хвилин витримувати його в такому стані на дуже слабкому вогні, а потім зняти і дати відстоятися протягом 7-8 годин або найкраще всю ніч.