Заготовки з лисичок на зиму - фото рецепти приготування


Заготовки з лисичок - рецепти на зиму

Багато грибники дуже люблять лисички за їх дві позитивні характеристики, і мова йде зовсім не про привабливий зовнішній вигляд і смакові якості. По-перше, ці гриби надзвичайно просто збирати, оскільки, як правило, вони ростуть великими "сім'ями", так що, виявивши галявину з лисичками їх можна набрати дуже багато. По-друге, серед них вкрай рідко попадаються червиві, чого не скажеш про інші види грибів. Ну а смак обсмажених в сметані з цибулею лисичок не забуде жодна людина, хоч раз, спробував це блюдо.
  • лисички
  • сіль
  • перець
  • рослинне масло
  • оцет
  • приправи
Для того щоб заготовити лисички на зиму можна використовувати кілька традиційних способів - сушка, заморожування, соління або ж маринування. У кожного з цих способів є свої переваги і недоліки, тому який з них вибрати - вирішувати виключно вам. Тепер давайте коротко розглянемо переваги і недоліки кожного з них: Заморожування - один з найпростіших способів заготовки лисичок. Він хороший тим, що кінцевий продукт абсолютно не змінює свої смакові якості і гриби можна готувати точно також як свіжі.

Як заготовити лисички на зиму

Сушка - цей спосіб трохи складніше, а крім того взимку перед приготуванням гриби потрібно буде попередньо вимочити або ж додавати їх в гарячі страви (наприклад, різноманітні супи). Соління і маринування - ці два методи заготовки лисички є найскладнішими і суттєво впливають на смакові якості кінцевого продукту. Однак, якщо ви віддаєте перевагу вживати гриби у вигляді салату або закуски, то такий варіант буде найбільш підходящим. Природно, що перед тим, як заготовлювати гриби їх слід перебрати і почистити, а підгнилі краще відразу викинути. Далі, якщо ви плануєте заморожувати, смажити або ж солити лисички слід відварити протягом 40 хвилин. Власне, у випадку з заморожуванням, залишається тільки дочекатися, поки вони охолонуть, помістити їх в щільний поліетиленовий пакет і відправити в морозильну камеру.

Приготування заготовок з лисичок

Лисички одні з небагатьох грибів, які можна заготовлювати в смаженому вигляді. Для цього, стандартно чистимо, ріжемо, якщо потрібно, на однакові шматочки і відварюємо. Далі на сковороді необхідно розігріти олію і висипати в нього гриби. Смажити лисички слід під закритою кришкою приблизно півгодини. Після закінчення цього часу кришку слід відкрити і продовжити процес протягом ще 15 хвилин, безпосередньо перед готовністю, слід посолити наше блюдо. Закривати такі лисички можна в простерилізовані банки під капронові або ж залізні кришки, причому зберігатися, вони будуть в першому випадку до півроку, а в другому і цілий рік. Особливо варто розповісти про сушіння лисичок, це досить простий метод заготівлі, проте в ньому є кілька нюансів. Перше, на що слід звернути увагу - сушити можна тільки капелюшки, тому ніжки слід видалити заздалегідь. Традиційно гриби вивішують сушитися на сонці, однак якщо у вас немає такої можливості, то для цих цілей також можна скористатися духовкою.У духовці сушка здійснюється при температурі в 60 градусів, причому готовність продукту визначається за зовнішнім виглядом грибів, а також їх пружності - при натисканні або вигині вони не ламаються.

Як приготувати заготовки з лисичок на зиму: відео

В цьому ролику докладно описується процес заготовки лисичок на зиму, доступно пояснюється, як зробити такі закачування на дому.

Простий рецепт заготовки лисичок в домашніх умовах