Консервування огірків


Хрусткі солоні або мариновані огірочки з гарячою картоплею або традиційним російським напоєм - навряд чи хтось зможе відмовитися від такого по-справжньому домашнього частування посеред холодної зими. Однак для того щоб прикрасити цими зеленими красенями свій зимовий стіл, влітку доведеться потрудитися і заготовити на зиму свіжі огірочки. Як це зробити правильно?
В першу чергу, необхідно правильно підібрати сорт для консервування. Справа в тому, що для засолювання або маринування підійдуть далеко не всі сорти. Так, гладкі салатні огірки зазвичай швидко псуються, а при засолюванні вони втрачають свій колір. Їх, відповідно до назви сорту, додають в рецепти салатів. Для засолювання ж краще підійдуть міцні огірочки невеликого розміру, які мають "пухирці" , які не втрачають забарвлення і після обробки залишаються міцними і хрусткими.
У всіх огірків необхідно відрізати кінчики, в яких накопичуються нітрати, здатні викликати отруєння. Відрізати кінчики необхідно безпосередньо перед приготуванням, інакше вони швидко зів'януть. Найпопулярніші рецепти заготовки огірків - це маринування та соління. Різниця між ними дуже помітна. Так, маринад обов'язково містить оцет, прянощі, сіль і цукор. Огірки розкладають по стерилізованим банкам, заливають гарячим маринадом, пастеризують і потім закочують. Смак у таких огірочків незрівнянний, проте велика кількість оцту практично зводить нанівець вміст корисних речовин.
Солоні ж огірки припускають відсутність оцту, тому в них зберігається багато вітамінів. У банки зазвичай додаються ароматні трави, листя смородини і вишні, перець, хрін і часник, коріандр. Ідеальна ємність для засолювання - дубові бочки, вистелені листям смородини. На них укладаються огірочки, чергуючись з іншими приправами. Потім в бочку заливається соляної двадцяти-розчин, огірки закриваються дерев'яним кругом і витримуються під гнітом в прохолодному місці (наприклад, в погребі).
В умовах міської квартири, при відсутності дерев'яних бочок і льохи, засолити огірки можна і більше "урбанізованим" способом. Огірки укладаються в банку, заливаються розсолом, накриваються чистою марлею і витримуються три-п'ять днів (протягом цього терміну необхідно регулярно знімати піну з поверхні). Потім розсіл зливається, огірки промиваються, знову заливаються розсолом. У кожну банку можна додати по дві столові ложки горілки, після чого огірки потрібно закатати і зберігати в прохолодному місці.
Багато рецептів консервування огірків та інших овочів, а також самих різних способів заготовок ви знайдете в розділі сайту "Консервування"