Принципи лікувального харчування.


Фундаментальні позиції лікувального харчування дуже схожі з принципами дієтичного харчування. Основна їхня відмінність в тому, що перші необхідно застосовувати, коли організм знаходиться на піку важкої боротьби з загостреним недугою, а другі більше підходять до приготування їжі, необхідної людині з хронічними хворобами в спокійних стадіях. Кулінарія для хворого організму досить специфічна. Потрібно дуже уважно підбирати продукти для приготування страв, що б не погіршити, і без того поганий стан хворів. Які тут можна дати поради?
Ну, по-перше: якщо загострилися хвороби шлунково-кишкового відділу організму, то їстівне має бути приготовлено без всякого натяку на трудноперіваріваемость. Тобто, подрібнення входять до складу страв, а іноді і доведення їх до стану кашки методом протирання. Це стосується і овочів і м'ясних продуктів. Протирання найзручніше після попередньої термічної обробки. Звичайно, вигляд у таких страв, м'яко сказати, далеко не фуршетний, але зате вдячний організм хворого зможе засвоїти такі необхідні речовини для поправки, без шкоди і з комфортом. Одним словом, все, що може бути з'їдено хворим, повинна з особливою ретельністю пропускатися через м'ясорубку, розминатися, перетравлюватися до консистенції слизових супчиків, тобто - приводитися в стан найбільшої придатності до засвоєння в організмі.
По-друге: при деяких загостреннях хвороб, вміст в їжі таких складових як мінеральні речовини і білок обов'язково потрібно привести до мінімальної кількості. Допоможе домогтися цього вимочування складових елементів страв і з їх виварювання. Солей кальцію стане менше при виключенні з раціону молочних продуктів, деякою зелені і яблук. А домогтися потрібного змісту вуглеводів можна застосуванням у харчуванні висівок з хліба, вимочуванням продуктів містять крохмаль або приготуванням фруктово-ягідного відвару.
І, по-третє: основна частина їжі для харчування людей із загостреною хворобою, повинна бути без ознак прожарювання або глибокого запікання. Найбільш рекомендовані способи в кулінарії для лікування - приготування парових страв. Продукти в цьому випадку не стикаються з розпеченої поверхнею, а доводяться до стану готовності впливом пара, що дуже добре сприяє зниженню присутності азотистих речовин в рибі та м'ясі. Грамотно приготована їжа неодмінно дасть про себе знати якнайшвидшим зняттям загострення хвороби і вдячністю від одужує людини.