Правильне харчування. Тваринна їжа.


Будь-яка система харчування має право на існування. Але лише в разі, якщо вона повноцінна і не завдає шкоди здоров'ю. Адже дієти в ідеалі повинні бути не стільки способом схуднути, скільки додатковою можливістю зміцнити здоров'я. На жаль, в реальності частіше буває навпаки.
Так, багато хто з них грунтуються на практично необмеженій вживанні білкових продуктів. Інші ж, навпаки, закликають всіляко обмежити надходження в організм цих речовин, повністю відмовитися від тваринної їжі. І ті, і інші - не мають рації. Істина, як це часто буває, десь посередині. Тваринна їжа - безсумнівно, в деяких випадках досить важка, але людині вона необхідна. Чому?
По-перше, це джерело білка. Він, як відомо, є необхідним будівельним матеріалом, який відповідає за створення органів, м'язів, клітин. Брак білка призводить до ослаблення імунітету, зменшення м'язової маси і енергії, яка необхідна для активного життя. Білки можуть бути рослинними і тваринними. Джерело білків першої групи - горіхи, насіння, бобові, соєві продукти. Тваринні білки містяться в м'ясі, яйцях, рибі, сирі, птиці.
По-друге, тваринна їжа - прекрасний спосіб поповнити запаси вітаміну Д і кальцію, відповідального за фортеця кісткової тканини. Це, в першу чергу, молочні продукти. Навіть якщо організм не приймає лактозу (молочний цукор), відмовлятися від таких продуктів не варто, адже сьогодні цілком можна придбати безлактозні йогурт, сир і молоко.
Крім цього, тваринна їжа - джерело жирів, і саме ця обставина часто наводиться як основна причина відмови від вживання тваринної їжі. Тим часом, жири потрібні для харчування серця, нервової системи, гормонів, шкіри, волосся. Більш того, деякі з жирів, такі як омега-3 і омега-6 (так звані поліненасичені жири), які не виробляються організмом. Їх джерело - в першу чергу, морська риба, а також деякі рослинні масла (соєве, кукурудзяне, лляне).
Ще одна група жирів корисних - мононенасичені жири, які містяться в горіхах, авокадо, насінні, кунжуту і гарбуза. А ось жири насичені вважаються шкідливими, оскільки саме вони містять "поганий" холестерин. Вихід досить простий - вживання пісного м'яса, птиці без шкіри, знежирених молочних продуктів. І вже, звичайно, варто звести до мінімуму вживання продуктів і страв, що містять транс-жири. Це деякі види печива, фаст-фуд, смажені другі страви і т. Д.
Відмовлятися від вживання жирів не можна, а ось обмежити - варто, особливо це стосується насичених і транс-жирів. Причому не тільки людям, що страждають серцевими захворюваннями, але і всім, хто піклується про здоров'я.