Правильне харчування. Рослинна їжа


Що з'являються регулярно модні дієти, як правило, ґрунтуються на відмову від будь-якого виду продуктів, отже - від цілої групи речовин, необхідних організму щодня.
Наприклад, дуже популярні сьогодні дієти Низьковуглеводні, що закликають істотно обмежити, а то й зовсім звести нанівець вживання їжі, що містить велику кількість вуглеводів. А тим часом саме вони є провідними постачальниками "палива", необхідного для повноцінної фізичної активності. Процес полягає в наступному: людський організм перетворює надходять вуглеводи в глюкозу, а вона, в свою чергу, використовується як основне джерело енергії.
Сперечатися не будемо - є вуглеводи, від яких можна й потрібно відмовитися - так звані "погані". Як правило, вони проходять попередню обробку, що сприяє прискоренню їх перетравлення. До числа таких вуглеводів відносяться, наприклад, борошно (і вироби з неї) і рафінований цукор.
В свою чергу, "хороші" вуглеводи здатні перетравлюватися набагато повільніше, а значить, почуття ситості і припливу енергії триває довше, при цьому "хороші" вуглеводи легко виводяться з організму. Їх джерела - це фрукти, бобові, цільні злаки, овочі. Крім того, ці продукти здатні захистити і від безлічі інших захворювань. Так, наприклад, злаки багаті антиоксидантами, які перешкоджають появі раку та деяких хвороб серця.
Інші речовини, необхідні людині, що містяться в рослинній їжі - це клітковина, або харчові волокна Вона відповідає за правильний травний процес, підтримує оптимальний рівень цукру і уповільнює процес всмоктування їжі, що допомагає уникнути переїдання.
Отже, цільні злаки, рослинні продукти - джерела необхідних для людини вуглеводів і клітковини. Саме вони є тією їжею, якої можна "перекушувати", оскільки, крім іншого, ще й низькокалорійні.