Властивості хурми і айви

І хурма, і айва - гості зі Сходу. Їх чарівні сонячні кольори - яскраво-лимонний і насичено-оранжевий - нагадують бурштин і нітрохи не менше його заслуговують захоплення. В чому секрет? У неперевершених корисні властивості, які так потрібні нашому організму в зимові холоди для підтримки тонусу і здоров'я.


Властивості хурми


Хурма здатна одним своїм помаранчевим кольором поліпшити настрій. Але це не просто оптичний ефект від "божественного вогню", як назвали її греки. Тому що в цьому зимовому фрукті міститься повний набір корисних речовин, потрібних нашому здоров'ю. А в здоровому тілі, як відомо, - здоровий дух.

Корисне властивість хурми


"Райське яблуко", як називають хурму інші народи, тонізує і зміцнює організм, заспокоює нервову систему, допомагає при анемії, діабеті, хворобах травної системи, при застуді і кашлі, при запаленні ясен. У давнину його використовували для лікування цинги. Високий вміст бета-каротину не тільки забарвлює його в веселий оранжевий колір, а й робить його особливо корисним при ряді хвороб.
Сік з хурми має відхаркувальну дію. Велика кількість йоду є причиною використання хурми для лікування захворювань щитовидної залози. М'ясисту частину плода накладають у вигляді компресу на важко загоюють рани, стерті в порошок висушені листя хурми використовують для зупинки крововиливів.


Склад хурми