Білкова дієта 2020 - Cook to eat

Table Of Contents:

Білкова дієта, як прийнято вважати, ідеально підійде всім, хто з легкістю готовий відмовитися від солодощів, здоби, картоплі, макаронів і круп , але при цьому не обмежувати себе в м'ясі, рибі і яйцях. Так вона ідеальна - спробуємо розібратися.
Взагалі, білкова дієта (її ще називають низкоуглеводная дієта) як така - лише основа для декількох систем харчування. Часто її називають "дієта Аткінса", оскільки одним з розробників був вчений Роберт Аткінс. У Росії подібних принципів дотримується кремлівська дієта. Це лише найвідоміші приклади.
Відрізняються всі ці дієти один від одного незначно, основоположною установкою їх всіх є жорстке обмеження прийому в їжу продуктів харчування, багатих на вуглеводи, і навпаки, складання раціону в основному з білкової їжі.
Розробники дієти пояснюють це просто: організм, не отримуючи вуглеводів, шукає їх джерело серед власних ресурсів. Таким чином, відбувається спалювання зайвого жиру, а також вельми активно виводиться вода, що допомагає зробити тіло підтягнутим. При цьому білкова, як і кремлівська дієта відгуки має в основному позитивні - зайва вага йде швидко, при цьому людина не відчуває болісного почуття голоду.
Що стосується меню для тих, хто дотримується білкової дієти, його варіанти розрізняються, хоча і незначно. Так, кремлівська дієта меню на тиждень не пропонує, обмежуючись лише таблицею балів, т.е. вуглеводів, які організм може отримати з тим або іншим товаром. У свою чергу, дієта Аткінса передбачає суворе дотримання певного раціону:
На сніданок: кава з молоком без цукру, знежирений сирок або йогурт, морква з лимонним соком.
На обід:
- вуха, два помідори, шматок хліба з висівками, мандарин, сухофрукти, чай.
- запечена без солі і масла телятина, 100 гр рису, огірки з зеленим салатом без солі.
- риба відварна без масла, один з попередніх гарнірів.
Можна вибрати один із запропонованих варіантів.
На полуденок: яблуко і знежирений кефір.
На вечерю:
- запечена курка без жиру, грейпфрут.
- салат з кальмарів, яєць і кукурудзи, варені креветки.
- запечена без солі риба, салат з огірків, перцю та помідорів, жменя кедрових горіхів, яйце.
Можна вибрати один із запропонованих варіантів.
Такого меню потрібно дотримуватися 2 тижні.
Ще одна умова успішності білкової дієти - необхідно вживати багато рідини, бажано негазованої мінеральної води. Це пов'язано з тим, що коли в організм надходить велика кількість білка, відбувається значне навантаження на нирки, зменшити яку, на думку, розробників дієти, і покликана мінеральна вода.
Отже, один мінус ви вже помітили - навантаження на нирки, яка може привести навіть до утворення каменів. Крім того, негативний вплив надлишок білка робить і на печінку, і на органи травлення (внаслідок дефіциту харчових волокон). Не можна також не помітити, що білкова дієта не є збалансованою - практично відсутні джерела вітамінів - овочі і фрукти. Тьмяне волосся, ламкі нігті, нездоровий колір шкіри - дуже невтішний підсумок тривалого проходження принципам білкової дієти.
Ну і, нарешті, холестерин - головний ворог судин, що міститься саме в білкової їжі. Літнім людям ця дієта протипоказана категорично, а от молодим - робити вибір самостійно.