Варення з малини зі смородиною


Варення з малини зі смородиною виходить не тільки смачним, але і надзвичайно корисним, адже дві ці ягоди - найбагатше джерело всіляких вітамінів. Для рецепта малиново-смородинового варення не потрібно велику кількість цукру: за рахунок невеликої кислинки ягід смородини готова заготовка на зиму з малини набуває незвичайний, пікантний кислувато-солодкий смак і яскравий аромат. Для приготування варення можна поєднувати малину як з чорної, так і з червоною смородиною.

Рецепт смачного варення з чорної смородини з малиною передбачає наступні інгредієнти:


  • ягоди смородини чорної і малини;
  • питна вода;
  • цукор.

Як приготувати малинове варення з чорної смородини на зиму


Чаклувати над створенням вишуканого варення необхідно почати з процесу перебирання ягід - нескладного, але, на жаль, віднімає дуже багато часу.

Першою можна перебрати малину. Після потрібно взяти цукор і розділити його масу навпіл. Половина цукру пересипається в ємність з малиною, після чого ягоди потрібно зупинити годин на десять (найкраще - на ніч), щоб малина дала сік.

З першою появою соку ягоди малини перемішуються і відправляються на вогонь для подальшої варіння. Як тільки з'являться перші ознаки кипіння, вогонь на плиті зменшують і в такому стані проварюють малину ще 5 хвилин.Далі ягоди знімають з вогню і ставлять остигати. Поки малина холоне, до неї додають другу половину цукрової маси і весь вміст перемішують.

Після, каструля знову ставиться на піч на великий вогонь і доводиться до кипіння, потім вогонь можна збавляти і "в легкому темпі" малина проваривается 5 хвилин, після чого відправляється остигати.

Поки остигає "заготовка" малинового варення, можна, нарешті, зайнятися смородиною, а саме: помити і почистити її від зайвого сміття. На кілька хвилин ягоди чорної смородини потрібно залишити в друшляку, щоб стекла зайва вода.

І, нарешті, фінальний етап: напівготове малинове варення потрібно знову поставити на вогонь і додати смородину. Перемішати ягоди і 10 хвилин проварити. Після цього готове варення з малини і чорної смородини заливається в простерилізовані чисті банки. Залишається тільки ретельно закатати банки кришками і залишити зберігатися в темному і прохолодному місці.

Рецепт варення з малини з червоною смородиною на зиму


Смородина буває не тільки чорною, але і червоною, відповідно, і любителі на такий сорт теж знайдуться. Саме для них і призначений наступний рецепт.


Приготування варення з червоної смородини з малиною передбачає наступні інгредієнти:


  • малина і червона смородіна- 1 кг;
  • цукор - 1. 3 - 1. 5 кг.

З обробкою червоної смородини справи йдуть трохи складніше. Для початку смородину необхідно промити під струменем холодної води, попередньо відокремивши дрібні ягідки від стеблинок. Після "купання" ягоди повинні стекти від залишків води, потім їх можна віджати в електричній соковижималці або протерти через сито, щоб позбутися від дрібних кісточок.Має вийти ягідне пюре, яке розбавляють цукром, ретельно перемішують і ставлять в каструлі на вогонь, доводячи до кипіння.

Щоб готове варення з малини з червоною смородиною вийшло повністю без кісточок, малину також необхідно протерти через сито. Частина ягід, втім, можна залишити цілими. До киплячої смородинової маси додають перетерту малину і варять 2-3 хвилини. Потім додаються цілі ягоди, і все разом кип'ятиться - при цьому варення потрібно не забувати періодично помішувати. Варитися ягідне пюре буде швидко, вже десь при температурі кипіння 104. 5 градусів нагрівання припиняється. Смородини-малинове пюре розливають по заздалегідь простерилизованнимбанкам для закачування на зиму (закочувати варення найкраще в невеликі, півлітрові баночки), і ще раз стерилізують в окропі протягом 15 хвилин - і тільки потім остаточно закочують на зиму.

Тепер Ви точно не залишитеся взимку без солодких ласощів. Смачних пирогів і смачного!