Сироїдіння - що це?


Напевно, багато хто думає, що сироїдіння - це величезна любов до сиру, завдяки якій людина харчується виключно цим продуктом. Однак це не так. Сироїд - люди, які їдять виключно термічно не оброблені їжу. Добре це чи погано?
Як ви вже зрозуміли, сироїдіння - це не вегетаріанство. І ніякої моральної підгрунтя в такій системі харчування немає. Швидше - виключно турбота про здоров'я. Розсудивши, що термічно оброблених страв в раціоні наших далеких предків бути не могло, сироїди вирішили піти їхнім шляхом і будуть харчуватися виключно сирими продуктами.
Природно, м'ясо з такого раціону виключається повністю. Основа харчування - свіжі і висушені фрукти, овочі, розмочені крупи, некип'ячена вода, горіхи. Здавалося б, сироїди повинні постійно відчувати почуття голоду. Але немає, організм, який звик до такої системи, досить швидко починає отримувати необхідну кількість енергії і з подібного раціону.
Інше питання - як виживає сироїд в сучасному мегаполісі? Адже молоко в більшості випадків проходить певну термічну обробку, та й, наприклад, горіхи дуже часто бувають обсмаженими. Про наявність численних хімічних добавок в їжі і говорити не доводиться. Однак зараз ця проблема вирішується завдяки багатьом селянським господарствам, готовим постачати свіжі та екологічно чисті продукти харчування в місто. А ось чи корисно сироїдіння?
Так - в тому випадку, якщо ви страждаєте ожирінням. Їжа без термічної обробки заповнює шлунок набагато швидше, тому і почуття ситості не примушує себе довго чекати. Не можна не відзначити і ту користь, яку несе сироїдіння нашим зубам. Вітаміни, здатність виводити з організму шлаки, зміцнення імунітету - все це, без сумніву, позитивні сторони сироїдіння.
Але - якщо ви страждаєте на алергію, захворюваннями шлунка, кишечника - подібне харчування протипоказане категорично. Крім того, не варто ставити такі експерименти маленьким дітям, вагітним, літнім. Не потрібно забувати і те, що багато бактерії і віруси в продуктах харчування можна усунути лише шляхом термічної обробки.
Сирі продукти, безсумнівно, повинні входити в щоденний раціон. І навіть розвантажувальні дні будуть вкрай корисні. Але ось перетворювати сироїдіння в постійну систему харчування можна, лише дуже серйозно оцінивши всі його плюси і мінуси.