Ревінь на нашій кухні


Страви з ревеню користуються великим успіхом у національних кухнях багатьох народів. Це і жителі прибалтійських республік, німці, шведи, данці і багато інших. У Великобританії ревінь в процесі приготування поєднують з такими прянощами, як гвоздика, імбир, в США вважають за краще корицю.
Ревінь, а точніше його черешки, полюбилися багатьом з-за яскравого і одночасно різкого кислого смаку, який сильно нагадує смак і аромат яблук. Такими властивостями володіє ця рослина завдяки підвищеному в ньому змісту деяких кислот, зокрема яблучної. Стебла цієї рослини в кулінарії використовують як після деякої теплової обробки, так і в сирому вигляді, що дає можливість зберегти всі корисні вітаміни.
З ревеню готують перші страви , такі як борщ або зелений борщ. Це надає їм смак з кислинкою. Найчастіше їм замінюють щавель в супах. А ось в таке блюдо, як окрошка, додають і молоді листочки ревеню, їх же використовують і в борщ. Корисний ревінь навесні в зелених салатах . Взагалі, ревінь добре поєднується з овочами, наприклад, в рагу з овочів. Їм навіть фарширують гусака або качку. А густий соус , приготований з ревеню, доповнить смак різних м'ясних страв.
Американці люблять додавати ревінь в начинку для пирогів , які при цьому виходять дуже смачними. Завдяки ніжному смаку ця рослина годиться і для десертів. У тому числі і в поєднанні з такими ягодами, як полуниця, вишня, малина і, звичайно, з яблуками.Незважаючи на виражений аромат і смак цитрусових, ревінь хороший і з цими фруктами, навіть з грейпфрутами. Умілі господині начиняють пиріжки і млинчики ревенем. Молоді пагони ревеню використовуються в приготуванні щербетов, цукатів. А любителі вживають його і з морозивом.
Можна сказати, що ревінь - універсальна рослина в кулінарії. Соуси з нього підходять ще і до риби, до інших морепродуктів, птиці. Ну, а соуси солодкі з ревеню гарні до десертів. Ревінь заготовляють про запас. Роблять желе, компоти, варення . Важливо, щоб для консервації його пагони були середньої товщини. Пагони відмивають від забруднень, зрізають верхню їх частина, відбирають тільки свіжі.
Бажано черешки розібрати за кольором і розміром, потім їх подрібнюють до розміру 2-3см і замочують у холодній воді до 12 годин. При цьому воду не забувають міняти кілька разів. Після процесу вимочування ревінь піддають бланшуванню. Його занурюють в окріп секунд на 40, а потім відразу ж охолоджують, поміщаючи в холодну воду. Це необхідно для того, щоб він не розварився і не розкис.
Тепер продукт можна розкладати по попередньо простерилизованнимбанкам, заливати 50% солодким сиропом. І обов'язково піддати процесу стерилізації шляхом занурення банок в киплячу воду на кілька хвилин. З ревеню роблять і такі напої, як квас, пиво і вино. Вино виходить таким, що воно нагадує смак шаблі.
Стебла ревеню зазвичай при продажу збирають в пучки. При покупці цієї рослини звертають увагу на його колір і розмір. Краще, якщо пагони будуть червонуваті або зелені і тонкі: це означає, що вони молоді і ще неогрубевшіе. Про це свідчать і не до кінця розгорнуті листочки рослини.У холодильнику його зберігають до семи днів, і, бажано, щоб температура всередині нього була не вище нуля градусів. А при кімнатних температурах рослина в'яне після закінчення двох днів.
Посуд для будь-яких страв з ревеню повинна бути, бажано, емальованому. А ось залізна або латунна не підійде, тому що кислота (щавлева), що входить до складу ревеню, взаємодіє з металом. І, до того ж, при цьому пропадає його красивий червоний колір.
Страви з ревеню ні в якому разі не можна переварювати, тому що він стає грубим, а надлишок щавлевої кислоти при цьому шкодить здоров'ю.