Сіль

Зміст:
  • Калорійність
  • Як вибрати якісний продукт
  • Кам'яна сіль
  • Кухонна сіль
  • нерафінована сіль
  • Рафінована сіль
  • Морська сіль
  • сіль "Екстра"
  • Зберігання продукту

сіль - це сама вживана в світі приправа. Її ще називають кухонної, кам'яної або їдальні (харчовий), але насправді це хлорид натрію - харчової продукт. Кухонна сіль - це подрібнені кристали хлориду натрію. Кухонна сіль виробляють як очищену, так і неочищену (кам'яну сіль), дрібного і грубого помелу, чисту ( "екстра"), йодовану, морську і т. П.

Для життєдіяльності людського організму сіль - найнеобхідніший поживний продукт. Справа в тому, що іони хлору в хлориде натрію є основним матеріалом для синтезу соляної кислоти - важливої ​​складової шлункового соку. Про важливість іонів натрію говорить той факт, що вони, спільно з іонами інших мінеральних речовин в організмі, забезпечують передачу нервових імпульсів і скорочення м'язових волокон. Недостатня кількість солі в організмі призводить до підвищеної стомлюваності, загальної слабкості і багатьом іншим розладам.

Добова потреба в хлориде натрію становить 5-10 г, а влітку - до 15-20 м Варто враховувати, що хлорид- іони і іони натрію людина також отримує з повсякденної їжі - овочів, фруктів і зернових.

Калорійність

100 г солі - 0 ккал

до змісту ↑

Як вибрати якісний продукт

Кухонна сіль, яка продається в магазинах, містить 97% хлориду натрію, а інші 3% складають різні добавки .Найчастіше, це йодиди, карбонати і фториди.

При покупці солі кращим варіантом буде йодована сіль, оскільки в більшості регіонів відчувається помітний недолік йоду в продуктах харчування і воді. Сіль краще вибирати в прозорих (поліетиленових) пакетах.

до змісту ↑

Кам'яна сіль

Видобувається на соляних родовищах відкритим (кар'єри) або гірським (шахти) способами. Ця сіль є всього лише сировиною для отримання готового продукту - кухонної солі.

до змісту ↑

Кухонна сіль

Таку сіль отримують шляхом очищення кам'яної солі. Її найчастіше використовують в процесі приготування страв.

до змісту ↑

нерафінована сіль

Велика, часто сірого кольору, злегка злиплу сіль. Це самий натуральний продукт, який і рекомендується застосовувати.

до змісту ↑

Рафінована сіль

Сіль очищена, біла, без сторонніх піщинок. Зазвичай вона дрібна і розсипчаста, але не несе ніяких додаткових корисних мінеральних речовин.

до змісту ↑

Морська сіль

Вона містить цілий комплекс мінеральних речовин і мікроелементів. Справедливості заради слід зауважити, що вчені скептично ставляться до заяв виробників про велику користь морської солі. Можливо, що це просто вдалий маркетинговий хід.

до змісту ↑

Сіль "Екстра"

Має найдрібніші кристали. Її краще використовувати для приправи салатів і закусок. В основному, її подають при сервіруванні столу. Використовувати "екстра" в постійному режимі не можна.

до змісту ↑

Зберігання продукту

Сіль зберігається в сухому місці. Висока вологість перетворює сіль в монолітні шматки.