Селен - мікроелемент, який подовжує життя.


Сьогодні існує багато думок про користь і шкоди селену. І до того і до іншого є передумови. Заглянемо в історію.
Вчений зі Швеції Йонс Якоб Берцеліус став першовідкривачем селену в 1817 р Саме дав цю назву мікроелементу в честь Місяця (грец. Selene). Але життєво важливим елементом для організму людини селен був визнаний більше століття тому - в 1973 р А В 1983р. в Пекіні навіть відбулася міжнародна наукова конференція, присвячена селену.
Селен в організмі людини входить до складу безлічі білків, ферментів і ліпосахарідов. Він володіє сильним антиканцерогенну дію (протипухлинну), добре запобігає і навіть зупиняє розвиток різних злоякісних пухлин. Селен забезпечує рухливість сперматозоїдів, тобто впливає на проблему чоловічого безпліддя. Селен потрібен для синтезу гормонів щитовидної залози. Тому нестача йоду добре заповнюється разом з вживанням селену. Але найголовніше, мабуть, що селен - це мікроелемент довголіття. Його неперевершені антиоксидантні властивості змусили поглянути на проблему дефіциту селену по-новому. Цей елемент чудово захищає клітинні мембрани від агресивних форм кисню, і допомагає вітаміну Е надавати свою лікувальну дію. Крім того він здатний захистити людину шкідливих речовин, таких як: ртуть, кадмій, свинець, талій та інші.Потрібно згадати ще, що селен покращує розумові здібності, робить благотворний вплив на нервову систему, допомагає зростанню, омолодженню тканин організму, і оберігає від серцево-судинних захворювань, анемії, зниження імунітету. Такий перелік корисного впливу селену, звичайно, вражає.
Однак, з'ясувавши ці чудові властивості селену, американське охорону здоров'я одного разу допустило помилку, випустивши препарати з селеном, в яких була перевищена допустима норма. В результаті люди отримали отруєння, тому що у великих дозах селен не засвоюється, накопичується в організмі, і стає токсичним.
Але такі наслідки застосування селену пішли і на користь людині, тому що активізували його дослідження вченими. І сьогодні відомо, що нам необхідно зовсім небагато селену. ВООЗ вважає, що добова норма для жінки становить 55 мкг, для чоловіка - 70 мкг, а дитяча - 1 мкг на 1 кг ваги. Спортсмени, вагітні, курці можуть споживати підвищені дози, але під наглядом лікаря. Якщо ви вирішили його вживати самостійно, то безпечної нормою буде 50 мкг селену на добу, не більше.
У тих жителів нашої країни, хто проживає далеко від моря, виражений "м'який селенодефіціт", Тому в якості профілактики рекомендується особливу увагу приділяти споживання селену з їжею або додатково у вигляді препаратів. Наприклад, у Фінляндії проводиться спеціальна державна програм дотації селену. У людей, що входять в групу ризику по серцево-судинних і онкологічних захворювань, знизилася кількість ракових захворювань, а інфаркти стали траплятися на 7-10 років пізніше.
Давайте подивимося, звідки ми можемо отримати корисний та екологічно чистий селен.Перш за все: вироби з пшеничного і житнього борошна, свіжі молочні продукти (1 стакан сільської сметани містить денну норму селену, а також вершкове масло), свиняче сало (50 г - добова норма), водорості (200г), креветки, кальмари (200г) , а також кокоси, бобові, часник і материнка.
І на закінчення відзначимо, що за даними Інституту харчування РАМН дефіцит селену відчувають 80% населення Росії. А природними джерелами селену у нас є море, мінеральна вода Кавказу, і селенові пласти в горах Південного Уралу. Подумайте, чи хочете ви зберегти свій здоров'я і навіть продовжити своє життя? Тоді придивіться до селену