Рівний стеля: технології комфорту


Мрія будь-яких господарів - ідеально білий і рівний стеля. В даний час пропонується чимало способів домогтися цього. Який з них вибрати - і по кишені, і за якістю, і по довговічності?
Найдешевший варіант, він же найбільш звичний і традиційний за радянських часів - звичайна побілка . Матеріали - найдешевші, технології - найпростіші, але головний мінус - уникнути величезної кількості бруду не вдасться. Адже спочатку потрібно буде видалити старі шари, потім ліквідувати проступили тріщини і шви, накласти грунтовку і тільки після цього приступати до побілки. Крім того, побілка не дозволити зробити ідеально рівним кривої стелю, особливо при наявності рустов (швів на стиках суміжних плит). Ну і, нарешті, навіть самий товстий шар нанесеної побілки з часом почне відвалюватися.
Втім, для фарбування стелі можна використовувати і більш сучасні рецепти - наприклад, забарвлення водно-дисперсійної або водно-емульсійної фарбою . Обидва ці види фарби мають різновиди матового відтінку, тому дозволять приховати наявні дефекти. Термін придатності пофарбованого стелі - близько десяти років, і це лише в тому випадку, якщо сусіди зверху не влаштують незапланований потоп.
В 1990-і роки було модним обклеювати стелю шпалерами . Для початку поверхню необхідно вирівняти - але не по-старому газетами, а ґрунтовкою, інакше газетний шрифт рано чи пізно проступить на стелі.Можна вибрати двошарові тиснені шпалери або ж імпортні "під фарбування", які легко можна буде оновити, просто перефарбувавши. У той час як після будь-якої протікання паперові шпалери доведеться заново переклеювати. Однак від використання стельових шпалер краще відмовитися у вологих приміщеннях - у санвузлі, кухні, ванній кімнаті.
До категорії економних можна віднести і варіант з стельовими плитами , які клеять на будь-яку, злегка вирівняну поверхню. Такі плити можна пофарбувати водно-емульсійної фарбою, в тому випадку якщо вони не ламіновані. Пил легко видаляється пилососом або вологою ганчіркою. Однак варто пам'ятати, що з часом пінопласт набуває жовтого відтінку, та й від ідеалу екологічності цей варіант дуже далекий.
Серед сучасних технологій обробки стель можна виділити кілька. Одна з них - стелю плитковий підвісний . По периметру приміщення прикручуються спеціальні куточки з алюмінію або сталі, які з'єднуються між собою напрямними з того ж металу, а в утворилися простору вставляються плити. Бруду при монтажі зовсім небагато, але цей варіант скоріше офісний, "казенний, але не для житлових приміщень.
Підвісна рейкова стеля виконується наступним чином: готуються рейки з алюмінію, які потім покриваються емаллю або лаком. Цими рейками заповнюється все простір стелі. Зовнішній вигляд почасти нагадує оброблену вагонку, тому такий спосіб обробки застосовується, як правило, в ванних і санвузлах, тим більше що матеріал легко миється, довговічний і не боїться вологи.
Досить популярні сьогодні стелі з гіпсокартону < 999 >, Які можуть застосовуватися в будь-яких приміщеннях, навіть у вологих (для цієї мети існує спеціальний, вологостійкий гіпсокартон).Стеля досить складний в установці, плями на ньому з'являються, як і на звичайному оштукатуреному, крім того, стеля з гіпсокартону доведеться чистити, фарбувати і шпаклювати. Вершина "стельового мистецтва" -
стелі натяжні . Вони, мабуть, самі рівні, білі, не тріскаються, до того ж дають простір фантазії - можуть бути виготовлені матовими, глянсовими, кольоровими, з малюнком. Натяжні стелі виготовляються за розмірами конкретного приміщення, тому можуть мати різну форму і конструкцію. Бувають тканинними і плівковими, другий варіант простіше в установці, вона може бути проведена навіть без винесення меблів з кімнати. Вода крізь такий стеля не протікає, досить буде лише злити її. Єдине, чого бояться ці сучасні конструкції - це ріжучі та колючі предмети, тому необхідно дотримуватися обережності при монтажі меблів або миття натяжної стелі.