Смузі-дієта


Смузі - це коктейль з овочів або фруктів з додаванням молока, морозива, соку або вершків, іноді - пластівців або насіння. Коктейль цей завжди густий, з великою кількістю фруктової або овочевий м'якоті. Втім, це блюдо стало не тільки кулінарним шиком, але і в якійсь мірі визначило стиль життя людей по всьому світу: в даний час з'являються смузі-кафе, смузі-клуби і смузі-дієта, про яку й піде мова.
Найголовніші гідності подібної системи харчування - простота і демократизм. Не потрібно готувати складні страви, не потрібно витримувати суворий режим харчування. Головне правило дієти - готувати коктейлі з тих фруктів і овочів, які ростуть в регіоні проживання. Причому приготувати коктейль можна буквально за кілька хвилин.
Коктейль вживається в будь-який час дня, як тільки виникне відчуття голоду, при цьому кожна порція замінює обід або вечерю. Правда, не слід використовувати в якості рідкого компонента такого коктейлю молоко або морозиво - краще замінити їх фруктовим соком. Смузі-дієти можна дотримуватися кілька днів (не більше трьох) або використовувати ці легкі коктейлі як розвантаження після ситного свята або напередодні його. Крім того, можна замінити смузі лише один прийом їжі - наприклад, вечеря, а сніданок та обід залишити незмінними, виключивши лише цукор, солодощі, борошняні та жирні рецепти страв.
Ще одне правило смузі-дієти - коктейлі потрібно не пити, а є невеликий ложечкою .Це дозволить швидше домогтися почуття ситості і надовго втамувати апетит. Щоб смак вийшов більш насиченим, можна змішувати солодкі сорти фруктів з кислими. Крім того, для більшої поживної цінності слід додавати в смузі гарбузове, лляні насіння, мюслі або пластівці.
Протипоказання такої дієти
- алергічні реакції на деякі види фруктів або овочів, а також розлади шлунково-кишкового тракту, особливо з підвищеною кислотністю. У всіх інших випадках смузі-дієта може стати відмінним способом схуднути надійно, смачно і корисно.