Сода або розпушувач для тіста?


Що потрібно, щоб тісто було пишним, повітряним і ніжним? Звичайно, сода. Однак сьогодні в магазинах можна придбати і спеціальні розпушувачі для тесту. Що це таке і чим вони відрізняються від звичної соди? Харчова сода використовується при приготуванні тортів, тістечок, печива та іншої випічки, надаючи їй обсяг. Сода сама по собі не є розпушувачем, для цього необхідно її "гасити" оцтом, при цьому відбувається повне розкладання соди, і смак вироби поліпшується.

Харчова сода: користь і шкода

При гасінні соди оцтом виділяється вуглекислий газ, за ​​рахунок якого випічка стає повітряної і пористої. Негашене сода не надає обсяг, і вироби виходять не такими пишними, як хотілося б. Крім того, якщо соди покласти занадто багато, з'являється специфічний неприємний присмак і запах.
Досвідчені кухарі ніколи не гасять соду на відкритому повітрі, так як вуглекислий газ випаровується, не приносячи ніякої користі тесту. Найкраще змішувати соду з борошном, а оцет або кислоту додавати в рідкий інгредієнт, що входить в тісто - кефір, сметану, яйця. Найголовніше ж при використанні соди - тісто потрібно відразу ж випікати, так як реакція дуже швидко проходить. Гасити соду можна і кисломолочними продуктами - якщо вони входять до складу тесту, то оцет додавати необов'язково. Крім оцту, гасити соду можна лимонною кислотою.

Інгредієнти для розпушування тіста содою: