Загартовує правильно


Літо - прекрасна пора, щоб поправити здоров'я. Повноцінний відпочинок і тепле сонечко, звичайно, обов'язково повернуть сили. Але, крім того, літні місяці відмінно підходять для того, щоб почати загартовуватися.
Часто загартовування асоціюється з неодмінним обливанням холодною водою на снігу. Однак існують і менш радикальні рецепти, здатні, проте, підняти імунітет.
Обтирання.
Намочіть губку або рушник прохолодною водою, обтирають спочатку верхню частину тіла. Після того, як розітре її сухим рушником, витріть ноги. Слідкуйте за часом, процедура не повинна бути тривалою, максимальний термін - 5 хвилин. Кожні кілька днів знижуйте температуру води.
Обливання.
Щоб не підхопити ангіну, будь обливання починайте з полоскання горла! Для першого разу використовуйте воду кімнатної температури - як для горла, так і для тіла. Потім поступово знижуйте градус (не частіше, ніж раз на тиждень).
Загартовування повітряне.
Встаньте босоніж на килимок на балконі, або біля відкритої кватирки, і робіть фізичні вправи. Головне - стежити, щоб не було протягів.
Контрастний душ.
Почніть з одного переходу від гарячої води до холодної (і та, і інша повинні мати комфортну для вас температуру). Потім доведіть число переходів до 3-х. Для першого разу постійте 1, 5 хв. під гарячим душем і 30 секунд під холодним. Потім поступово дійдіть до рівного часу - по 2 хвилини.
Якщо у вас немає серцевих, судинних і простудних захворювань, якщо ви готові проводити процедури загартовування щоранку - то через деякий час організм почне легше справлятися з інфекціями, а ви відчуєте прилив сил, бадьорості і позитивного настрою!