Чим біле м'ясо курки відрізняється від темного і в чому його користь

Віддаєте перевагу ласувати курячими гомілками або любите грудку? А знаєте, як гастрономічний вибір впливає на здоров'я. Яке м'ясо корисніше для організму: біле або чорне.

Певного думки про переваги білого або темного м'яса птиці не існує. Є багато міфів з приводу обох варіантів, деякі ви точно чули. Я спробую вникнути в суть питання і розвіяти сумніви з приводу шкоди та користі.

Зміст

  • 1 На захист білого м'яса
  • 2 Плюси темного м'яса
  • 3 Що краще вибрати
  • 4 Рекомендації

На захист білого м'яса

Вибирати біле краще , коли є мета скинути зайву вагу. У ньому менше калорій. У 100-грамової порції смажене курча всього 173 калорій. У такій же порції темного м'яса міститься вже 205 калорій. Вагомий аргумент до вибору першого варіанту.

В 100 г світлого м'яса 31 г білка, в такий же порції темного лише 27 м Різниця мізерна. Але тим, хто сидів на жорсткій дієті 4 грами стануть підтримкою у формуванні м'язової маси.

Плюси темного м'яса

Калорії і білок важливі, але існують інші важливі критерії. Зміст вітамінів і мінеральних речовин в темному і білому м'ясі значно відрізняються.

Кури та індички на фермі не літають, а тільки ходять на протязі всього періоду зростання. Груди і крила птахів не настільки мускулисті, як ноги і стегна. Дикі качки та гуси літають і ходять, так що більша частина їх м'яса темна.

Темне м'ясо отримує свій колір за рахунок міоглобіну, багатого залізом речовини м'язових клітин. Воно є найкращим джерелом заліза і мінералів. Цих компонентів в організмі нам часто не вистачає. Ще в темному м'ясі більше цинку, селену, рибофлавіну, тіаміну, вітамінів B6 і B12.

В білому курячому багато ніацину і магнію. Обидва види м'яса забезпечують життєво важливі поживні речовини організму. Дієта з поєднанням білого і темного м'яса - оптимальний вибір, що сприяє зміцненню здоров'я.

Що краще вибрати

Експерти харчування і здоров'я радили пацієнтам уникати темного м'яса з-за високого вмісту насичених жирів. Порція вареної курки містить 4, 5 г загальних жирів і 1, 2 г насичених жирів. Зміст загального жиру в темному м'ясі курчати - 9, 7 м З них 2, 7 г насичених жирів.

Правда, вплив насичених жирів на підвищення ризику серцево-судинних захворювань не доведено. Огляд 21 наукового дослідження спростував наявність зв'язку між хворобою серця і вживанням насичених жирів.

Навпаки, темне м'ясо зменшує розвиток проблем з серцем і судинами. Воно є джерелом таурину, необхідного для нормального функціонування серця. А він бере участь в регуляції тиску і роботі нервової системи. Плюс, незамінний при виробництві жовчних кислот, що розщеплюють жир. В ході експерименту таурин знизив розвиток ішемічної хвороби серця у жінок при високому рівні холестерину.

Завдяки жирам, темне м'ясо має відмінний смак і приємний аромат, і так популярно серед населення.

Рекомендації

Обидва різновиди м'яса є цінними джерелами білка, мінералів і вітамінів. Так що при виборі продукту відштовхуйтесь від власних смакових уподобань.

Темне м'ясо не зіпсує фігуру, набагато більшої шкоди можуть нести соуси і панірування. Сміливо їжте улюблене м'ясо, але готових заправок намагайтеся уникати. Краще додайте овочів і здорових гарнірів з вмістом складних вуглеводів.