Мистецтво подавати сир


Як влаштувати легку літню вечірку? Дуже просто - гарне вино або коктейлі, весела компанія і легкі закуски, серед яких обов'язково повинен бути присутнім сир. Незвичайно смачний, гострий, злегка пряний - що ще потрібно для гарного застілля? Тільки вміння правильно його подати.
- Оформляючи сирну тарілку, що не викладайте занадто багато видів. Упор краще зробити на високу якість, а не на кількість. Оптимальне, класичне поєднання - 6 сортів сиру, від нейтрального до дуже гострого.
- Як правило, всі сири вимагають знаходження деякий час при кімнатній температурі - так вони краще проявлять свій смак і аромат. Тому поставте сироную тарілку на стіл приблизно за годину до приходу гостей.
- У компанії з сиром доречно подати фрукти (особливо груші, яблука і виноград), горішки, крекери, хрусткі багети. У багатьох країнах прийнято подавати сир з фруктами в кінці трапези, як десерт.
- Виноград прекрасно буде поєднуватися з блакитними сирами, до м'яких сортів підійдуть груші, ананас і вишня - чудова компанія твердим сирам.
- На плоскій тарілці сир з найтоншим, м'яким і ніжним смаком прийнято викладати знизу, потім, за годинниковою стрілкою, - сорти з наростаючою гостротою. Між такими групами повинні бути проміжки, інакше смак і аромат перемішається.
- Найсвіжіший смак - у білих сирів, до них можна віднести і вироби з овечого або козячого молока.Коли говорять про вираженому смаку, мають на увазі, наприклад, брі або камамбер. Гострим же смаком володіють практично всі тверді і блакитні сири.
Це лише деякі тонкощі сирного етикету. У будь-якому випадку, цей продукт створений виключно для величезного насолоди.