Зелена дієта


Модний система харчування, яка, як і багато інших дієти, родом з США. Дієтологами був запропонований спосіб схуднення, який заснований на продуктах зеленого кольору. Таким чином, в раціон входять ківі, огірки, капуста, зелень, яблука (зрозуміло, зелені), такого ж кольору чай або трав'яні відвари і т. Д.
Напрошується логічне запитання - чому обрано саме цей відтінок? Творці дієти стверджують, що калорійність продуктів зеленого кольору має знак "мінус", тобто для їх переробки витрачається більше енергії, ніж надходить разом в організм. Крім того, зелений колір здатний подарувати потужний енергетичний заряд, оскільки йому приписуються заспокійливі властивості і настрій на оптимізм.
Безсумнівно, частка істини в подібних міркуваннях є. Овочі та фрукти дійсно низькокалорійні, вони покращують роботу кишечника, а значить - зможуть допомогти очистити організм. Не викликає сумнівів і користь зеленого чаю, багатого антиоксидантами, і трав'яних настоїв. Крім того, зелені продукти, за рідкісним винятком, антіаллергічни.
Однак зелена дієта розрахована на тривалий період - від 10 днів до двох тижнів. Протягом усього цього часу в організм не надходять білки, що може викликати слабкість, стомлюваність, перепади настрою. Крім того, рясне вживання овочів і фруктів - досить відчутний удар по кишечнику. А різке і сильне обмеження надходять в організм калорій - це ще й шлях до порушень обміну речовин.
Організм, опинившись в стресовій ситуації, намагається зробити "запаси", в деяких випадках - уповільнює процеси переробки. Висновок очевидний - перший же день нормального харчування після такої дієти здатний повернути все скинуті кілограми. Тому набагато розумніше влаштовувати "зелені" розвантажувальні дні - наприклад, на яблуках і чаї, ніж піддавати організм стресу.