Поліс ОМС - маємо право!


Сьогоднішню нашу життя без страхової медицини уявити неможливо. Поліс обов'язкового страхування - гарантія того, що нас приймуть в поліклініці і не змусять платити за надання самої, здавалося б, незначної допомоги. Тому, що таке поліс ОМС - знають усі. Однак далеко не всі користуються всіма правами, які він нам дає.
Поліс обов'язкового медичного страхування має право отримати кожен громадянин нашої країни, незалежно від соціального стану, віку і місця роботи. Маючи на руках цей документ, ми можемо:
- користуватися послугами амбулаторії та стаціонару;
- отримувати допомогу на дому;
- проходити дослідження, необхідні для встановлення діагнозу;
- при знаходженні в стаціонарі - отримувати безкоштовні медикаменти.
Ви скажете - і що тут дивного? Всі ми прекрасно знаємо, що лікаря або швидку допомогу можна викликати навіть 23 лютого чи в будь-який інший свято, отримати консультацію і т. Д. Однак медполіс дає нам і інші права:
1. Вибирати поліклініку і навіть лікаря, причому зовсім не обов'язково за місцем реєстрації або проживання, це може бути установа іншого району або навіть міста. Для цього потрібно звернутися до головного лікаря з заявою на його ім'я. У разі відмови - скаржтеся в страхову компанію.
2. Повертати гроші за обстеження або операцію. Для цього зберігайте всі чеки, договори, рецепти. Якщо всі правила дотримані, і випадок є страховим, вам зобов'язані повернути гроші протягом місяця.
3. Отримувати поліс, навіть якщо ви не працюєте. Для цього необхідно надати в страхову компанію свідчення відсутності роботи - наприклад, довідку з центру зайнятості або трудову книжку - і паспорт.