Рясне вишневе варення на зиму


Вишневе варення - це дуже смачне ласощі, перед яким важко встояти. Саме тому кожна господиня намагається зробити таку заготовку на зиму. Тим більше, що приготувати варення з вишні зовсім просто, досить освоїти деякі секрети. Головними складовими варення є самі ягоди і цукор. Варто відзначити, що вишні без кісточок актуально використовувати, якщо в планах зберігати заготівлю не одну зиму. Справа в тому, що в кісточки ягід містять синильну кислоту, яка становить небезпеку для здоров'я людини. Але якщо ласощі не зберігати більше року, шкоди не буде. Так як же приготувати густе вишневе варення на зиму? Для цього існує багато рецептів.

Простий рецепт густого варення з вишні без кісточок на зиму

Щоб зварити варення з вишні на зиму по даним рецептом, доведеться повозитися, хоча він досить простий. Головна робота, яка вимагає багато часу, полягає саме в добуванні кісточок з ягід. Діставати їх можна за допомогою англійської шпильки або використовувати спеціальне пристосування. Останній варіант дає шанс залишити вишні цілими. Перш за все, необхідно зібрати ягоди для приготування варення на зиму. Вони повинні бути обов'язково стиглими, без гнилі і чорних крапок. Саме від якості вишні залежить смак майбутнього варення. Також важливо ретельно помити ягоди, очистивши їх від пилу та інших забруднень. Щоб стекла зайва вода, вишню варто відкинути на друшляк.Всі ці маніпуляції необхідні, якщо хочеться отримати якісне вишневе варення з прекрасним і насиченим смаком.

Ароматне і густе вишневе варення на зиму

Інгредієнти

Для приготування варення з вишні без кісточок на зиму по даним рецептом потрібно використовувати всього два інгредієнти, взятих в рівному співвідношенні:
 • вишня - 3 кг;
 • цукор - 3 кг.
За бажанням можна використовувати іншу кількість вишні і цукру, якщо хочеться зварити варення в більшому або меншому обсязі. Головне, дотримуватися пропорції 1: 1.

Покроковий рецепт вишневого варення з фото

Зварити вишневе варення без кісточок з даного рецептом досить просто. Досить підготувати необхідні інгредієнти, а також не забути простерилізувати банки. Це можна зробити двома способами: над парою і в духовій шафі. Покроковий рецепт вишневого варення з фото за даним рецептом передбачає виконання таких кроків.
 1. Кілограм вишні необхідно перебрати, помити, вийняти кісточки. Зіпсовані ягоди потрібно обов'язково видалити, інакше вони можуть стати причиною погіршення смаку варення. Підготовлені ягоди засипте цукром в широкому посуді, щоб вони пустили сік. Іноді для цього достатньо всього 3 години. Однак краще засипати вишні цукром ввечері, а варити варення вранці.

Готуємо вишню, засипаємо цукром
 1. Коли ягоди пустять досить соку, можна приступати до процесу варіння варення. Для цього поставте посуд на повільний вогонь і доведіть вміст до кипіння. Варити вишневе варення доведеться близько 10 хвилин. При цьому важливо постійно помішувати його, а також збирати пінку, яка утворюється на поверхні соку. Вимкніть вогонь і дайте вишневому варення охолонути.

Варимо близько 10 хвилин
 1. Через 12 годин, коли варення з вишні повністю охололо, настає наступний етап приготування. Поставте ємність на повільний вогонь і знову доведіть вміст до кипіння. Проваріть варення з вишні у власному соку близько 5 хвилин, не забуваючи знімати пінку. Після цього потрібно знову залишити його на 12 годин.

Охолоджуємо ягідну масу і знову варимо, після чого знову охолоджуємо
 1. Останній раз поставте ємність з вишневим варенням на вогонь і доведіть його до кипіння, проваріть 10 хвилин. В результаті вишні стануть розвареними, маса разом з соком перетвориться практично в однорідну консистенцію.

Знову проварюємо вишневу масу
 1. Гаряче варення з вишні у власному соку розкладіть по стерилізованим банкам і закатати кришками.
Секрет цього рецепта приготування вишневого варення без кісточок у власному соку полягає в багатоетапної варінні. Саме завдяки цьому продукт виходить густим.

Рецепт густого вишневого варення з кісточками на зиму

Деякі господині вважають видалення кісточки з вишні зайвою витратою часу. Крім того, ягоди при цьому залишаються цілими, що також подобається багатьом. Не варто робити заготовку про запас, досить закрити лише кілька баночок варення з вишні, щоб його вистачило на одну зиму. Це допоможе уникнути небезпеки від синильної кислоти, яка міститься в кісточках ягід.

Рецепт смачного густого вишневого варення з кісточками на зиму

Інгредієнти

Для приготування варення з вишні з кісточками на зиму по даним рецептом потрібно використовувати:
 • ягоди вишні - 1 кг;
 • цукровий пісок - 1 кг;
 • вода - 1 стакан.

Покроковий рецепт варення з вишні з фото

Підготовчий етап залишається незмінним, незважаючи на використовуваний рецепт.Спочатку необхідно перебрати ягоди для вишневого варення, відібравши найстигліші і цілі. Потім потрібно підготувати банки, простерилізувавши їх на пару або в духовці. Цей рецепт користується широкою популярністю у господинь, оскільки вони економлять свій час, яке могло бути витрачено на витяг кісточок. Крім того, багатьом це варення подобається за естетичний зовнішній вигляд. Покроковий рецепт варення з вишні з фото допоможе зробити заготовки на зиму правильно.
 1. Спочатку приготуйте цукровий сироп. Для цього цукор змішайте з водою і поставте в металевій каструлі або тазу на вогонь. Варити його потрібно, поки цукор повністю не розчиниться у воді.

Готуємо цукровий сироп
 1. Висипати в сироп відібрані ягоди вишні і доведіть до кипіння. Коли на поверхні вишневого варення з'являться характерні бульбашки, вогонь можна відключати.

Кладемо в сироп ягоди і доводимо до кипіння
 1. Дайте варення з вишні охолонути і повторіть процедуру варіння двічі. Для перевірки готовності продукту капніть сироп на блюдце. Якщо крапля не розтікається, варити варення можна припиняти.

Знову варимо вишневе варення до готовності
 1. Перелийте варення з вишні в банки і закатати їх кришками.
Цей рецепт приготування вишневого варення на зиму схожий з попереднім. Тільки тут, крім самих ягід і цукру, використовується вода. Також не доведеться витрачати час на витяг кісточок.

Як правильно варити вишневе варення: поради

Існують певні правила, дотримуючись яких можна приготувати смачне й ароматне варення з вишень з кісточками або без, незалежно від рецепту:
 • Якщо варити варення з вишень з кісточками, воно виходить більш ароматним, в чому полягає його незаперечну перевагу, недоліком є ​​нетривалий термін зберігання.
 • Якщо вирішено варити варення з вишень з кісточками, рекомендується проколоти кожну ягоду, так вона краще просочиться цукром і пустить багато соку.
 • Варення з вишень без кісточок менш ароматне і вимагає більше часу для приготування, зате має довгий термін зберігання і безпечніше для здоров'я, його зручніше є.

Рецепт з фото густого вишневого варення з кісточками на зиму
 • Для вилучення кісточок бажано скористатися спеціальним пристосуванням, оскільки це не просто зручно, але і дає можливість залишити ягоди цілими.
 • Якщо знімати пінку, яка утворюється при варінні на поверхні варення, зовнішній вигляд продукту буде краще, воно зможе зберігатися взимку;
 • перед розливом варення банки необхідно обов'язково стерилізувати, оскільки про довгому зберіганні не може бути й мови.
 • Щоб варення з вишні вийшло густим, його потрібно варити в кілька етапів.
 • На густоту впливає і кількість цукру: чим його більше, тим густіше продукт.
 • Щоб поліпшити смак варення з вишні, можна додати в нього шоколад або свіжу м'яту.
В цілому, приготувати варення з вишні нескладно.

Відео-рецепти варення-п'ятихвилинки з вишні

Корисні властивості вишні відомі здавна. Ягода корисна при недокрів'ї, захворюванні нирок, артриті і замку. Це означає, що вишневе варення можна використовувати не тільки як смачні ласощі, але і як ліки. Правда, при тривалому варінні частина цілющих властивостей пропадає, але варення з вишні все одно залишається корисним. Приготувати ласощі з неповторним смаком допоможуть відео-рецепти. Варення з вишні без кісточок на зиму ідеально підходить в якості начинки для пирогів. Приготувати його можна, керуючись наступним відео-рецептом. Якщо діставати кісточки немає часу або бажання, можна цього не робити. Деяким подобається варення з вишні саме в такому варіанті.