Рясне варення з чорниці з желатином


Що тільки з прекрасної чорної ягоди не готують: компоти, желе, сиропи, джеми, варення і багато інших корисних страв. Але, мабуть, найпопулярнішим видом заготовок на зиму справедливо можна вважати варення. Адже його вдається завжди закрити багато, при цьому, максимально зберігши корисні речовини. Більш того, варення здатне довго зберігатися, тому радість від вживання апетитних ягідок можна розтягнути надовго.

Хтось любить варення більш рідке, але найкращий його вид - це густа гарна маса. Щоб варення стало апетитно-густим, в нього частенько додають желатин. Але цей додатковий інгредієнт ні в якому разі не псує загального смаку чорничною солодощі, навпаки, він надає нікого відтінку вишуканості і пікантності смаку.

Компонентний склад чорничного варення:

  • цукор-пісок - 2 ст. ;
  • чорниця - 4 ст. ;
  • ягідне або лимонне желе - 1 пакетик.

Процес приготування варення з чорниці з желатином займає близько 30 хвилин, це без урахування часу, витраченого на відбір ягід. Саме з цієї кулінарної процедури і починається чорнична заготовка на зиму.

Все плоди чорниці для початку перебираються, а потім промиваються в прохолодній водичці. Промиті ягоди перекладаються в друшляк для того, щоб з чорниці стекла вода. Для приготування знадобляться ягоди чисті і порівняно сухі. Для цього чорничні плоди можна обсушити рушником, а можна просто залишити ягоди на час в друшляку і дочекатися, поки вони самі обсохнуть.

Поки ягоди будуть "сушитися", можна почати готувати банки для консервації. Ємності необхідно промити добре водою, а потім витерти їх рушником кухонним насухо. Сухі баночки потрібно поставити на 15 хвилин в міні-піч (духовку) або просто простерилізувати на водяній бані. Якщо перевагу ви віддасте другим способом стерилізації, то для початку закип'ятіть воду, а потім вже простерилизуйте банки за допомогою водяної пари (на одну банку йде до 15 хвилин часу). Підготувавши банки, можете зайнятися машинкою, за допомогою якої чорниця буде заходити в банки.

Коли з помитий чорниці стече вся вода, ягоди можна пересипати в каструлю і "заправити" їх лимонним желе і цукром. Всі інгредієнти чорничного варення змішати і довести до легкого кипіння. А потім вже в такому стані проварити желатинове вареньіца 2 хвилини.

Готове гаряче варення з чорниці на зиму розлити по чистим банкам і накрити ємності щільно металевими кришками. Зверху "солодкі" баночки прикриваються теплим рушником до повного охолодження ласого продукту. Зберігати чорничну солодкість потрібно в прохолодному темному місці.

Набирайтеся вітамінів за допомогою варення з чорниці, і будьте здоровими всю зиму!