Томатні хитрощі


Один з найбільш популярні інгредієнтів багатьох кулінарних рецептів - помідори. Вони надають страві чудову тонку гостроту і приголомшливу пікантність. Однак помідорами можна не тільки поліпшити смак і зовнішній вигляд страви, а й зіпсувати його, якщо неправильно їх обробити.
Багато способи приготування соусів, перших і других страв припускають використання томатів без шкірки. По-перше, наш організм погано засвоює її. Крім того, шкірка, піддана термічній обробці, виглядає неапетитно і заважає насолодитися смаком страви. Розлучаються з нею помідори досить неохоче. Як бути?
Спочатку необхідно зробити надріз біля основи, але дуже обережно, щоб не потривожити м'якоть. Підготовлені таким чином помідори потрібно укласти в ємність і залишити буквально на кілька секунд. Коли шкірка в районі надрізу почне закручуватися, воду злийте і промийте помідори під проточною холодною водою. Після цього шкірка зніметься дуже легко. При цьому пам'ятайте - чим соковитіше і спелее помідори, тим менше вони вимагають витримки в окропі.
Найчастіше, особливо при приготуванні салатів, потрібно звільнити томати і від насіння, які виділяють зайву вологу. Помідор потрібно розрізати на дві частини, потім кожну половинку - ще на три. При такому розрізі видалити насіння буде дуже просто.
Різати помідори слід дуже гострим ножем, щоб вони не зім'ялося і зберегли ідеальну форму.Для салату доречно порізати кожен овоч на 6 частин, а ось для прикраси блюд - кружечками. Найголовніше - не давати помідорів подарувати вам занадто багато соку, інакше всі інші продукти будуть "плавати" в томаті.