Що таке спреди?


Навіть якщо ви притримуєте певної дієти і вважаєте себе затятим борцем з шкідливим холестерином, навряд чи в вашому господарстві повністю відсутня вершкове масло. А вибір його сьогодні великий. Яких тільки ошатних яскравих пачок не зустрінеш на прилавках! Тільки ось як визначити натуральність всіх цих продуктів?
Згідно зі статистикою, тільки кожна четверта пачка може називатися вершковим маслом. Вся інша проукціі - так звані спреди, тобто масла комбіновані, зроблені з додаванням рослинних жирів. Спреди можуть бути рослинно-жировими (коли молочний жир відсутній повністю), рослинно-вершковими (молочний жир - до 50%) і вершково-рослинними (коли жир молочний - понад 50%).
В подібних продуктах небезпечного немає нічого - якщо, зрозуміло, виробник не видає їх за справжнє масло. Однак загальною інформацією про спредах непогано було б володіти кожної господині. Так, на упаковці обов'язково має стояти позначення "спред", причому із зазначенням його типу. До речі, і в цьому питанні виробники часто намагаються схитрувати, видавши рослинний спред за продукт якісніший, що містить вершкові жири. З цією метою використовуються, наприклад, ароматизатори або аромати з вершковим запахом.
Ще одна складова спредів - трансізомери, особливі жирні кислоти. Їх вміст у продукті не повинно перевищувати восьми відсотків, в іншому випадку такий спред здатний викликати проблеми з судинами.Нарешті, не менш важливий і склад самих рослинних жирів, які використовуються в спреді. Ефективно з'єднуються з молочним жири кокосової та пальмової олій. Але при взаємодії з рослинними Гідрований жирами вони вже можуть містити до 30% трансізомерів.
В цілому, виготовлені з дотриманням всіх норм спреди не завдадуть шкоди. З їх застосуванням можна спекти пироги або приготувати другі страви. Однак не лінуйтеся вчитуватися в написи на упаковці - рада, універсальний для вибору всіх продуктів харчування.