Що ви хотіли знати про розчинну каву? 2020 - Cook to eat

Table Of Contents:

Зварити гарну каву з зерен - це ціле мистецтво, їм володіє не кожен. А ось ложку розчинної досить лише покласти в чашку і залити окропом - підбадьорливий напій готовий! І це далеко не єдина його гідність …
Отже, перше - це простота приготування. Потрібно всього лише 30 секунд, щоб порошок або гранули розтанули в гарячій воді: адже частинки розчинної кави пронизані мікроскопічними порами, куди миттєво проникає окріп. Друге гідність полягає в тому, що розчинна кава зберігається довше натурального, даруючи нам насичений смак і аромат. І, нарешті, варто недорого. Остання обставина забезпечило розчинній каві армію прихильників по всьому світу.
Вважається, що принцип виготовлення розчинної кави винайшов в 1901 році японський вчений Саторі Като, що жив в Чикаго. Правда, є й інша версія, згідно з якою швидкорозчинний напій винайшли для американських солдатів: мовляв, їм ніколи було возитися в окопах з джезві. Устремління військових відомств дивним чином збіглися з побажаннями бразильського уряду: в латиноамериканській країні вироблялося занадто багато зерен, а кава-продукт швидкопсувний. Щоб зберегти "бразильське золото" вирішили кави … висушувати. В цьому і полягає головний принцип виготовлення розчинної кави із зерен. А ось спосіб промислового виробництва розчинної кави розробив в 1906 році англійський хімік Д.К. Вашингтон - і це вже історичний факт. Перша партія розчинної кави вийшла на ринок в 1909 році під маркою Red E Coffee. A найзнаменитіша марка розчинної кави Nescafe з'явилася в 1938 році як результат спільних зусиль компанії Nestle і бразильського уряду, яке вирішувало проблему надлишку зерен. Після Другої світової війни продукт знайшов популярність в США і почав свій тріумфальний хід по всій планеті.

Технологія виробництва


В залежності від технології виробництва розчинна кава підрозділяють на три види: порошкоподібний, гранульований і сублімований. Порошкоподібний напій виготовляють так. Сирий кави проходить очистку на сепараторах, після чого його обсмажують в барабанах і дроблять. З подрібнених зерен витягують розчинні речовини гарячою водою під тиском. Отриманий екстракт охолоджують, фільтрують, видаляють нерозчинні і смолисті речовини і, нарешті, сушать гарячим повітрям. Виходить світло-коричневий порошок, який повністю розчиняється у воді.
Для отримання гранульованої кави застосовують гарячий пар, який збиває кавовий порошок в грудочки. Його знову зволожують, щоб за допомогою методу розпилювального сушіння отримати більші за розміром пористі частинки - гранули. "Сушка заморожуванням" - фриз-драйд (freeze dried) - була розроблена в середині 1960-х років. В результаті цього процесу отримують сублімований, найдорожчий і якісний вид розчинної кави. Метод полягає в тому, що крижані кристали кавового відвару зневоднюються під вакуумом, завдяки чому в кави зберігається набагато більше натуральних корисних речовин, він має більш тонкий смак і аромат, ніж порошкоподібний і гранульований.Сублімації сушіння дозволяє зберегти максимум властивостей, властивих меленого кава. Зовні цей вид відрізняється від гранульованого: його грудочки мають неправильну форму, тоді як у гранульованої кави вони округлі.
Фасують три види ароматного напою теж відповідно до "статусом": порошкоподібний напій ви частіше побачите в жерстяних банках, а гранульований і сублімований - в скляних. Скло, як відомо, вважається більш престижною тарою для будь-якого продукту. І кава в скляній упаковці довше збереже свої найкращі якості, а ось бляшані банки можуть надати йому металевий присмак.

Користь напою


Довгий час вважалося, що кава - не важливо, розчинний або в зернах, - це напій, який приносить самі одне тільки задоволення на шкоду здоров'ю. Однак у міру досліджень в кави виявляли все більше позитивних моментів! Виявляється, міцний напій запобігає склероз і прекрасно впливає на чоловічу потенцію. А недавно вчені з'ясували, що кава містить несподівано велику кількість баластних речовин - неперетравлюваних хімічних сполук, які відіграють найважливішу роль в травленні і підтримці рівня цукру в крові. А це означає, що розумне вживання напою, що бадьорить може навіть врятувати від цукрового діабету.
Чи володіє всіма цими корисними властивостями і розчинну каву? Іспанські вчені довели: напій, будь він звареним з мелених зерен або розчинною, неодмінно містить целюлозу і розчинні цукру, які і є необхідними організму баластними речовинами. Навіть підрахували, що за змістом баластних речовин кави перевершує вино і апельсиновий сік!
Обмежити вживання кави медики радять лише тим, у кого спостерігається гострий холецистит, гепатит і серйозні захворювання печінки. А три чашки кави в день по 150 г для здорової людини вважаються нормою. Ви і самі знаєте: шкоди не буде, якщо знати міру.