Що таке Айсінг

Слово "Айсінг" викликає асоціації з крижаними прикрасами, і це дійсно так. Роял Айсінг (фото ви можете побачити на сторінці) в перекладі з англійської означає "королівська глазур". Вона давно вже використовується в Англії для прикраси весільних і святкових тортів. Що таке Айсінг, знають і наші вітчизняні кондитери, які створюють об'ємні, ніби створені з тонкого мережива візерунки і фігури і перетворюють ними не тільки торти, але й пряники, тістечка та інші солодощі.


Айсінг для тортів

Що таке Айсінг? Це густа клейка маса зі свіжих яєчних білків, цукрової пудри і лимонного соку. Її поміщають в кондитерський конверт і за допомогою Айсінг трафаретів, на які попередньо кладуть щільну харчову плівку, малюють по контурах візерунок білосніжного кольору.

Невеликі хитрощі

 1. Якщо в рецепт додати харчових барвників, то Айсінг придбає потрібний вам відтінок, і можна виготовити кольорове прикраса для десерту.

 2. Замість лимонного соку для еластичності мас можна додавати лимонну кислоту або гліцерин. З останнім варто проявити увагу, оскільки його надлишок зробить Айсінг занадто клейким, і його важко буде відокремити від плівки. Не варто робити суміш занадто рідкою - вона буде розпливатися і погано сохнути, а також надто густий - це загрожує поганим видавлюванням з кондитерського конверта і розривами. З густої суміші можна, як з пластиліну, ліпити прикраса руками, головне, щоб вони не були надмірно щільними, інакше будуть довго сохнути.

 3. Щоб підсохлий глазур добре відокремлювалася від поверхні харчової плівки, її попередньо слід злегка змастити оливковою олією, це істотно полегшить вам роботу. Але не беріть звичайне рослинне масло, при взаємодії з повітрям воно твердне і стає клейким.

 4. Щоб візерунки були об'ємними, злегка підсохлий Айсінг можна покласти на вигнуту поверхню, щоб надати потрібну форму. Круглі прикраси роблять на повітряній кулі. Надувають його, малюють малюнок, а коли він висихає, куля здувають.

 5. Прикраси можуть довго зберігатися в сухому місці, але при зниженні температури структура розріджується, тому ставити в холодильник їх суворо забороняється. Тому для тортів з недовгим терміном придатності візерунки готують заздалегідь і прикрашають безпосередньо перед подачею на стіл. Айсінг не можна наносити на крем, бісквіт і інші вологі поверхні.

 6. Пам'ятайте, що Айсінг - прикраса дуже крихке, і для складних конструкцій краще робити кілька заготовок про запас. А ще вони досить довго сохнуть: від 12 годин до декількох днів, тому робити їх потрібно заздалегідь.

 7. Складні об'ємні прикраси виконуються з окремих частин, які потім склеюються між собою свіжої глазур'ю.

Торти з айсінгом виходять просто чарівними, і фото найкращий тому доказ. А головне, ви самі можете спробувати зробити таке оформлення до ваших десертів, почавши з нескладних невеликих малюнків.

Як зробити Айсінг в домашніх умовах

Для приготування нам знадобиться:
 • цукрова пудра - 1 стакан;
 • свіжий яєчний білок - 1 шт. ;
 • лимонний сік або кислота - 1 чайна ложка.
Як приготувати Айсінг:
 1. Цукрову пудру просіюємо через дрібне сито.

 2. Акуратно відділяємо білок яйця від жовтка.

 3. Збиваємо його віночком і поступово всипаємо цукрову пудру до легкої піни. Користуватися міксером забороняється, оскільки з ним виходить зовсім інша структура суміші.

 4. Лимонний сік розбавляємо такою ж кількістю води і, продовжуючи збивати нашу масу, повільно вливаємо туди.

 5. Продовжуємо збивати до потрібної густоти.

Тепер ви знаєте, що таке Айсінг, як його правильно приготувати і зберігати. Бажаємо вам кулінарних успіхів!