Коли душа і тіло в гармонії один з одним, або Як правильно постити


Під час Великого православного посту трохи поговоримо про смачну і, найголовніше, "розвантажувальної" їжі. Адже так уже повелося, що в раціон фактично кожної людини у величезній кількості входять продукти, що містять тваринний білок, який, накопичуючись в організмі, здатний привести до ряду проблем.
А тому своєму коханому і єдиному організму потрібно періодично давати трохи відпочити - можливість самостійно впоратися з наслідками "важкої" їжі. І Пост з його обмеженнями на вживання тваринного жиру і білка буде як не можна до речі.
Отже, що ж їсти? Розвантажувальний і корисний рослинний білок ! Де ж його взяти? В їжі рослинного походження! І щоб полегшити всім тим, хто поститься завдання пошуку, наведемо основні джерела рослинного білка.
Найменша його кількість дає організму картопля . В одній (середнього розміру) картоплині вміст білка не перевищує 5%.
Трохи більше у рису приблизно 8%. Однак цей злак цінний і корисний для організму ще й своїми амінокислотами, які впливають на правильне формування нових клітин, і відсутністю глютену - різновиди рослинного білка, що викликає алергічні реакції.
Наступним у списку буде ячмінь , на прилавках магазинів швидше можна знайти ячну або перлову крупи, дають здоровому організму від 10% до 11, 5% цікавить речовини.Крім цього, в крупах багато мінеральних речовин - калію, кальцію та інших.
Далі овес . Його ядра єдині в природі зерна багаті жиром і містять від 10% до 12% рослинного білка. Причому овес ще корисний своїми макро і мікроелементами, в його зернах багато заліза, сірки, хрому, цинку і йоду.
Пшениця - теж в крупах (12, 4% білка на 100 гр). Але найголовніше - вітамін Е (зберігає молодість) і вітаміни групи В.
Не відстає від пшениці і кукурудза , в ній - 12% на 100 гр. продукту. А ще вона примітна рослинним маслом, зовсім незначним вмістом клітковини і вітаміном А.
На один щабель списку можна поставити квасоля, горох і сочевицю , в них рослинного білка - 22, 3%, 23% і 24 % відповідно. У цих продуктах знаходиться значна кількість макро і мікроелементом, клітковини і інших важливих для організму речовин.
Є ще один заморський вельми корисний продукт - турецька, або, як ще називають, баранячий горох - нут , в якому вміст білка коливається від 20% до 23% на кожні 100 гр. І хоч у порівнянні зі звичайним горохом і квасолею ці цифри трохи менше, зате нут дуже поживний і в ньому маса корисних речовин (близько 80). При цьому серед інших горіхів - волоський, фундук і мигдаль - нут самий "білковий". У перерахованих горіхах - 15, 6%, 19, 9% і 22% відповідно. Потрібно зауважити, що вживати в їжу можна не тільки цільні сирі зерна, в оліях також зберігається білок.
Але самим "білковим" серед горіхів буде арахіс - 37% на 100 гр. продукту. При цьому є ще вітамін групи В і вітамін Е, глобуліни і 53% жирної олії. Тому арахіс такий поживний.
І нарешті, соя і соєві продукти харчування. Згідно з дослідженнями, це найбагатший на рослинний білок і мінеральні речовини продукт.В середньому на кожні 100 гр. сої припадає від 38% до 45% речовини.
Наостанок маленька порада дієтолога. Не варто в раціон свого харчування включати, наприклад, лише тільки сою або одну з круп. Необхідно поєднувати все потроху, адже справа не тільки в білку, а й в амінокислотах, поживних речовинах, жирах, мікроелементах і так далі. Дефіцит певного компонента в організмі не піде на користь. А смачним доповненням до круп, сої та картоплі нехай будуть овочі, десертом - фрукти.
Автор: Ольга Ільченко