Коли хочеться тиші ...


Гучна музика в маршрутці ... Обговорення сімейних проблем по мобільному привселюдно ... З'ясування відносин в черзі до каси ... Погодьтеся, ситуації ці знайомі кожному. І далеко не завжди виходить зробити коректне зауваження. Як же повестися в подібній ситуації, щоб не викликати скандал і зберегти нервові клітини? Розглянемо найтиповіші випадки.
1. Без міри гучний звук з магнітоли водія або з плеєра молодої людини на сусідньому сидінні. А ви втомилися на роботі і прагнете швидше опинитися в тиші і спокої. Як вчинити? Психологи радять застосувати "метод двох П.":
- Залучення уваги. Поплескати по плечу, зачепити за руку - але без гучних вигуків, що не намагаючись перекричати музику.
- Прохання - "вибачте, у мене дуже болить голова ... Вас не утруднить зробити музику тихіше?". Чи не наказ, не вимога - а саме прохання, яка в подібній ситуації буде набагато ефективніше.
2. Бувають випадки, коли тиша просто необхідна - наприклад, в театрі, на концерті або кінотеатрі. І розмови на задньому ряду в цьому випадку більш ніж недоречні. Але ... Пам'ятайте основне правило? Ніяких конфліктів. Тому надайте своєму тону твердість, але не агресію, однозначність - але без образ. Прохання, впевнена і спокійна - ось єдино правильний вихід. Люди порушують правила поведінки, тому твердість тону вельми доречна.
3. Іноді важливим стає навіть не гучність розмови, його зміст, особливо якщо це ненормативна лексика.У цьому випадку головне - не почати з'ясовувати стосунки за допомогою "міцного слівця". Це повинно бути літературний обіг - тільки так можна протверезити говорять. До речі, подібна поведінка - порушення не тільки етичних і моральних норм, а й Кримінального Кодексу, на чому можна особливо загострити увагу.
І наостанок - кілька чергових фраз, які допоможуть з гумором вирішити проблему:
- хтось смітить на вулиці - "Ви щось втратили ....";
- вам нагрубили в транспорті - "І вам доброго ранку / дня / вечора» (не саркастично, а з посмішкою);
- людина прокоментував ваші слова або дія - "Ви тільки що упустили відмінну можливість промовчати ..."
Адже гарний жарт і щира посмішка ще нікому не зашкодили!