Чи робити вино в пластикових бутлях

Зміст:
  • чи можна зробити вино в пластиковій тарі
  • чи можна робити вино в пластмасовій тарі з "харчових" полімерів
  • Ставити вино в пластмасових бутлях не можна: що робити

Про зберіганні благородного напою вже багато всього було сказано, однак суперечки до сих пір не вщухають і н ачінают винороби губляться в потоці суперечливої ​​інформації.

Сьогодні ми допоможемо вам поставити крапку в настільки терзати вас питанні: чи можна ставити вино в пластиковій тарі або все-таки краще віддати перевагу іншій ємності?

У статті ми докладно розповімо вам, чому пластмаса - не найкращий матеріал для бродильної посуду і чим її варто замінити.

Чи можна зробити вино в пластиковій тарі

Незважаючи на численні дискусії, сперечатися, по суті, нема про що, оскільки пластик абсолютно не підходить для бродіння вина, та й будь-якого іншого алкогольного напою теж. У даного матеріалу є кілька очевидних недоліків, які і вирішують його долю в питанні виноробства. Що це за недоліки - докладніше розповімо нижче.

Отже, припустимо, у вас є пластмасова ємність і ви хочете наполягати домашнє вино саме в ній, але десь раніше чули або читали, що розливати вино в пластикові пляшки (бутлі, тари, каністри) - не найкраща ідея. Але чому так?

  1. Пластик змінює смак і запах вина . До цього призводить абсорбуюча здатність пластмаси поглинати деякі компоненти винного напою.Як наслідок - смакові і ароматичні зміни, і, як ви здогадалися, не в кращу сторону.
  2. Домашнє вино вбирає запах пластмаси . Вино в пластиковій каністрі (тарі, бутлях або пляшках) дуже часто має "пластмасовий" смак. Вся справа в тому, що вино, як будь-який алкогольний напій, - досить активна хімічна середу, тому воно легко вступає в реакцію з компонентами пластмаси. Під впливом цієї реакції благородний смак легко змінюється, набуваючи "пластикові" нотки.

  3. Пластик пропускає гази . Це властивість вкрай негативно позначається на якості вина. Через те, що через пластик в напій потрапляє кисень, а він у великих кількостях небезпечний для вина, багато компонентів напою окислюються, і перетворює витончений ніжний смак в кислятину, т. Е. В оцет.
до змісту ↑

Чи можна робити вино в пластмасовій тарі з "харчових" полімерів

Це ще одне питання, яке нерідко вводить в оману виноробів. Прийнято вважати, що якщо ємність для розливу домашнього вина виготовлена ​​зі спеціалізованого пластика, то вона не несе тієї шкоди напою, про який ми розповідали вище.

Проте недавні дослідження французького вченого довели зворотне. Метою дослідження було перевірити - впливає високоякісний "харчової" пластик на смакові характеристики вина чи ні.

В результаті спостережень було встановлено, що пластмаса в реакцію з напоєм не вступила, проте на смак все-таки вплинула. Деякі елементи вина абсорбувалися пластиком і видозмінилися, а деякі навіть змогли пройти крізь пластикову упаковку.

Виходячи з цього, надійним і безпечним для смаку, кольору і якості вина назвати спеціалізовану пластмасу можна.до змісту ↑

Ставити вино в пластмасових бутлях не можна: що робити

Ми вже з'ясували, що не найкращою ідеєю буде готувати домашнє вино в пластиковій пляшці. Виготовлення (бродіння) найкраще проводити в дерев'яних бочках (ідеально - дубових) або скляних ємностях. Хоча і скло має масу своїх особливостей, не знаючи яких, починати приготування в них напою - не варто.

Про те, в якому посуді ставити вино для бродіння - читайте в статті на сайті.

Пляшки для домашнього вина

Після прочитання нашої докладної статті, ми впевнені, що сумнівів з приводу того, чи можна ставити вино в пластиковій тарі - у вас більше не залишилося. Відповідь очевидна - ні. Приготувати домашнє вино краще в ємностях безпечніших і надійних, адже ви, напевно, хочете отримати напій, яким можна буде похвалитися і з гордістю піднести для дегустації навіть найвибагливішим виноробам.

Використовуйте тільки якісне - і насолоджуйтеся чудовим напоєм власного виробництва.